125_20240312_115337.jpg
310_20220502_101213.jpg

O prohře s Náchodem rozhodla poslední třetina

Fotbalisté U13 přišli o remízu s Náchodem v poslední minutě zápasu.

FK Čáslav - FK Náchod 4:5 (3:2)

Hodnocení trenéra Vojtěcha Pavlíka: „Do utkání jsem vstoupili aktivně a hra byla vcelku vyrovnaná. Šance byly na obou stranách. My jsme byli šťastnějším týmem a v 10. minutě jsme vstřelili branku. Do konce první třetiny pak již branka nepadla. Konečně se nám daří nedostat 2-3 branky hned na začátku zápasu, jak tomu bylo dříve. Myslím, že se klukům i pak lépe hraje a mají díky tomu i větší snahu.“

„Do druhé třetiny jsme naopak vstoupili hrozně a nechávali jsme soupeři mnoho místa a rázem byl stav otočený na 1:2. V druhé části druhé třetiny jsme zapli a opět jsme dokázali zápas ještě otočit na 3:2.“

„Poslední třetina byla hrozná v našem podání i když jsme navýšili náskok na 4:2. Poté jsme přestali hrát, nebyla zde žádná nabídka, zapomínali jsme se vpředu, nevraceli jsme se…prostě všechno špatně. Naopak soupeř na nás vyvinul tlak a byla jen otázka času, než dostaneme nějakou branku. Soupeř nakonec vyrovnal na 4:4 a v poslední minutě měl standardku a my místo toho, abychom byli zodpovědní a každý si pohlídal svého hráče, tak jsme udělali přesný opak…kluci vůbec nebránili a rázem tam bylo 4-5 soupeřových hráčů a kluci na ně koukali, jak zakončují. Toto nedokážu pochopit.“

„Líbí se mi, že kluci začali hrát mnohem důrazněji než na podzim nebo v přípravných zápasech. Od té doby nás soupeř už tak lehko neobejde, i vpředu jsme důraznější a díky tomu dostáváme soupeře pod tlak a snažíme se ho donutit k chybě. Díky tomu pak můžeme vstřelil branku, která je de facto zadarmo. Dnes nás trápila marodka, ale to není výmluva. Teď o víkendu mají kluci volno, tak doufám, že naberou síly a příští týden se pokusíme bojovat o body v Cidlině.“

Branky: Klinkáček, Kosolapchenkov, Jandák, Lhoták.

Čáslav: Bednář – Vedral, Miřácký, Vavřina, Neuman – Klinkáček, Kosolapchenkov, Lhoták – Jandák, Krejčí.