Opustit křídelní prostory se s Chotusicemi nevyplatilo

Dobře rozehraný zápas v okresním přeboru mladších žáků nedokázala dovést do zdárného konce čáslavská starší přípravka. V neděli 19. září tak umožnila hostům z Chotusic vůbec poprvé v soutěži bodovat. Klíčový byl rozdílný herní projev v obou poločasech.

FK Čáslav C – FK Chotusice 1932 2:5 (0:0)

Čáslav odehrála první půli aktivně, ale územní převahu nedokázala vyjádřit góly. Ty přišly na obou stranách hřiště až po přestávce. Ze začátku bylo více optimismu na straně domácího týmu, s přibývajícím časem se radost definitivně přesunula mezi chotusický kolektiv.

„Hráči opustili pomyslnou šablonu z prvního poločasu a zase se snažili hlavně o individuální řešení situací. Navíc vyklidili křídelní prostory a dostali se zpátky tam, kde už být nechceme. Světlou výjimkou se stala akce při našem druhém gólu. Je to škoda, protože soupeř byl k poražení,“ uvedl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: J. Paula (bez asistence) - 1:0, T. Klapal (J. Paula) - 2:3. Rozhodčí: M. Semirád. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav C: T. Klapal - L. Hájková, Š. Mariani, J. Šouba - M. Černý, J. Paula, D. Lebeda - T. Pekhart. Průběžně střídali: P. Havránek, D. Zámečník. Trenéři: L. Hájek, M. Kotrba.

Zbývající výsledky: Sázava - Vrdy 5:3, Hlízov - Uhlířské Janovice 0:12, Kutná Hora B – Křesetice/Malešov 19:0, Suchdol - Hlízov 12:1, Církvice - Zruč nad Sázavou nehráno, Malín - Suchdol 12:6.