9_1630478642.jpg
78_20210929_115325.jpg

Pohár mládeže nabral z pohledu Čáslavi rychlý konec

Ve druhém předkole vstoupili do celorepublikového Poháru mládeže čáslavští fotbalisté kategorie U11. Cestovat nemuseli v pondělí 27. září nikam daleko, stačilo dojet do Kutné Hory, kam zavítaly i Nemošice, Kolín, Tempo Praha, Choceň a domácí Sparta.

Konfrontace s těmito týmy nedopadla pro Čáslav vůbec dobře, zejména vstup do turnaje byl z její strany hodně nepovedený a gólový příděl v zápasech s hrací dobou jedenkrát dvacet minut až moc velký.

„Většinu turnaje nám trvalo, než se pořádně dostaneme do hry, což mě mrzí. Hráče ale musím pochválit za výkony v posledních dvou utkáních, kdy jsme po bojovném výkonu, respektive inkasované brance v poslední sekundě uhráli sice jen smolnou prohru a remízu, avšak herní projev lze hodnotit pozitivně. Pevně věřím, že se z poněkud nevydařeného turnaje poučíme a v dalších kláních budou výsledky o mnoho lepší,“ konstatoval čáslavský trenér Matyáš Kotrba.

Do další fáze soutěže se kvalifikovaly první tři celky, na což Čáslav mohla v Lorci rychle zapomenout. Vinou horšího skóre navíc skončila pouze s jednobodovým ziskem na poslední příčce.

Výsledky a branky Čáslavi: - SK Nemošice 0:6, - SK Sparta Kolín 0:8, - FC Tempo Praha 0:12, - Sparta Kutná Hora 3:5 (J. Paula 2, M. Černý), - SK Spartak Choceň 6:6 (T. Klapal 4, T. Pekhart 2).

FK Čáslav: J. Šouba, T. Klapal, L. Hájková, Š. Mariani, J. Paula, T. Pekhart, M. Černý, P. Zelený, D. Zámečník, O. Rek, D. Lebeda, F. Babák. Trenér: M. Kotrba

Pořadí turnaje: 1. Sparta Kutná Hora - 15 bodů, 2. FC Tempo Praha - 12 bodů, 3. SK Sparta Kolín - 9 bodů, 4. SK Nemošice - 6 bodů, 5. FK Spartak Choceň - 1 bod, 6. FK Čáslav - 1 bod.