Související zápasy

Poslední dva zápasy byly vítězné

Na závěr dvouzápasové trilogie nás čekaly týmy z chvostu tabulky, proti kterým jsme se konečně dokázali výrazněji gólově prosadit a vzadu v obou zápasech udrželi nulu.

Zápas s Třebeší se hrál na umělé trávě vedle nově postaveného hradeckého stadiónu “Pod lízátky“. První poločas byl takový rozháraný. Sice jsme dali tři góly, ale sami jsme chybami v rozehrávce několik šancí nabídli i domácím. Mírné zlepšení herního projevu z konce poločasu kluci přenesli i do toho druhého. Po uklidňujícím gólu na 4:0 už se hrálo téměř jen na jednu bránu a odrazilo se to i v konečném výsledku.

K poslednímu zápasu proti nováčkovi soutěže Nymburku jsme nastoupili na opět využitelné umělce v Čáslavi a kvalitě utkání to jenom prospělo. Hosté hráli odvážně a v každém poločase si vytvořili příležitosti ke skórování, ale Tonda v bráně předvedl několik výborných zákroků a jednou mu ve druhé půlce pomohla i tyč. Zápas rozhodli v laufu hrající členové útočné vozby Holý – Jeřábek – Trzaskalik, kteří byli v těchto zápasech u všech gólů.

Oba zápasy ale nebyly jenom o výše zmíněné trojici. Solidní výkony předvedli všichni hráči, kteří do nich zasáhli, a tím se celkově zlepšil herní projev týmu v obou směrech. Do budoucna půjde hlavně o to předvést obdobné výkony i proti silnějším soupeřům. Po podzimu tak končíme na 9. místě se ziskem 20 bodů a vědomím, že to mohlo být lepší. Horní čtyřka je odskočená a na hratelné páté místo ztrácíme jenom 3 body.

TJ Sokol Třebeš - FK Čáslav 0:8 (0:3)

Góly:

16. Dominik Trzaskalik (Petr Holý) – útok po levé straně, zakončení zprava do prázdné

32. Lukáš Jeřábek (Petr Holý) – rozehraný roh, zakončení centru ze strany

45. Petr Holý (Radek Medlen) – útok po pravé straně, přes střed doleva, zakončení ve vápně

49. Lukáš Jeřábek (Jakub Vrdský) – polovysoká střela z 20 m k pravé tyči

65. Lukáš Jeřábek (Dominik Trzaskalik) – útok a zakončení z pravé strany, dorážka do prázdné

80. Matěj Tlustý (Petr Holý) – zisk u levé lajny, míč za obranu, gól do prázdné po obejití brankáře

87. Dominik Trzaskalik (Matěj Tlustý) – průnik do vápna vlevo, přihrávka před prázdnou bránu

90. Petr Holý (Jakub Vrdský) – útok po pravé straně, zpětná přihrávka a důrazné zakončení

Sestavy

TJ Sokol Třebeš: Kříž – Šmíd (60. Ludvík), Kapusta, Ježek, Ottmar (71. Lámus), Jakeš, Formánek, Jelínek (60. Sovák), Kopčil, Rolek, Saip (80. Školník)

FK Čáslav: Jeřicha – Šveřepa, Procházka, Krejza, Papoušek (65. Šanc Mi.), Trzaskalik, Nácovský (46. Hájek), Medlen (65. Tlustý), Jeřábek, Holý, Vrdský

FK Čáslav – SK POLABAN Nymburk 5:0 (3:0)

Góly:

15. Dominik Trzaskalik (Petr Holý), 17. Petr Holý (Radek Medlen), 34. Lukáš Jeřábek (Dominik Trzaskalik), 82. Lukáš Jeřábek (Dominik Trzaskalik), 84. Dominik Trzaskalik (Tomáš Hájek)

Sestavy

FK Čáslav: Jeřicha – Šveřepa (46. Houdek), Procházka, Krejza, Papoušek (65. Šanc Mi.), Trzaskalik, Nácovský (46. Petr), Hájek, Medlen (65. Tlustý), Holý, Jeřábek

SK POLABAN Nymburk: Novotný – Jarschel, Hájek, Truhlář, Končický, Skokan, Zábraha, Zíta, Skopalík, Šebela, Jech (na střídání: Šulc, Kaloč, Uhlíř, Vilímek, Charvát)