ČÁSLAVUHLÍŘSKÉ JANOVICE
12:18(6:9, 2:4, 4:5)
ne 27. 3. 2022 13:30 @ UMT Čáslav, Přípravné utkání

Přátelský duel s uhlíři skončil házenkářským výsledkem

Tři formace složené z čáslavských fotbalistů kategorie U11 se v neděli 27. března střídavě po deseti minutách pustily do souboje s uhlířskojanovickou starší přípravkou. Přátelský duel na umělé trávě nakonec skončil házenkářským výsledkem.

FK Čáslav – FK Uhlířské Janovice 12:18 (6:9, 2:4, 4:5)

Vytěžit ze zápasu co nejvíce odehraných minut pro každého čáslavského hráče bez rozdílu výkonnosti. To byl z pohledu trenéra L. Hájka hlavní cíl utkání, kvůli němuž jeho svěřenci nehráli jen proti uhlířům, ale na vedlejší hrací ploše souběžně také mezi sebou. Pětky se pravidelně střídaly po deseti minutách.

„Líbilo se mi, že zápal pro fotbal se odehrával na obou hřištích, děti příliš nerozlišovaly, jestli hrály proti hlavnímu soupeři nebo jen mezi sebou. Pak jim s uhlíři třeba chyběly síly, ale s tím se dalo víceméně počítat,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek. „Osobně bych hrál už raději sedmičkový fotbal, ale protivník ještě přechod z toho pětkového neměl naučený, tak jsme mu vyšli vstříc a vrátili se období starší přípravky,“ dodal kouč.

Za Čáslav nastoupili i dva hosté z Chotusic - J. Šmíd a K. Patejdl, kteří na žádost svých rodičů absolvovali s týmem zimní přípravu a v budoucnu by do něj mohli přestoupit.

Branky a asistence Čáslavi: L. Jelínek (T. Pekhart) - 1:0, T. Pekhart (bez asistence) - 2:3, T. Pekhart (bez asistence) - 3:4, L. Jelínek (bez asistence) - 4:4, J. Šmíd (bez asistence) - 5:6, J. Šmíd (bez asistence) - 6:6, D, Nikolaev (L. Hájková) - 7:9, K. Patejdl (bez asistence) - 8:10, T. Pekhart (bez asistence) - 9:13, L. Jelínek (T. Pekhart) - 10:14, T. Pekhart (bez asistence) - 11:14, T. Pekhart (bez asistence) - 12:14. Rozhodčí: A. Houfek (laik). Hrací doba: 3x 30 minut.

Čáslav: T. Klapal - L. Hájková, D. Zámečník, L. Jelínek, T. Pekhart, D. Nikolaev - F. Babák, J. Šouba, K. Patejdl, J. Šmíd, T. Jeřicha - P. Zelený, J. Jeřicha, O. Rek, D. Lebeda, M. Černý. Trenéři: L. Hájek, M. Kotrba.