Přátelský zápas s Havlíčkovým Brodem měl kvalitu

Úrovni žákovské ligy se v neděli 6. března hodně přiblížil přátelský duel čáslavských a havlíčkobrodských fotbalistů kategorie U11. Od úvodních minut se na umělé trávě hrálo ve svižném tempu, které překvapivě vydrželo po všechny třicetiminutové třetiny.

FK Čáslav – FC Slovan Havlíčkův Brod 4:6 (2:3, 1:0, 1:3)

Aktivněji začali hosté a čáslavským hráčům nějakou dobu trvalo, než se jim přizpůsobili. Postupem času se chytili a odehráli se soupeřem vyrovnanou partii. Po technické stránce na tom byli o něco hůř, ovšem dohnali to bojovností.

Čáslav se v obraně mohla spolehnout hlavně na L. Jelínka, v útoku protihráče proháněl T. Pekhart, který vstřelil čtyři góly a za stavu 3:4 orazítkoval míčem tyč.

„V úvodu jsem se bál, abychom zvládli tempo zápasu, ale kluci a holka si s tím poradili velmi dobře a nakonec z toho byl pěkný fotbal. Nicméně musím uznat, že Havlíčkův Brod měl navrch v technické vybavenosti hráčů a celkově lepším pohybu,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Aby měli dostatečné herní vytížení také všichni náhradníci, dohodli se trenéři obou týmů na souběžně hraném utkání 5+1, kde se výsledek vůbec neřešil.

Branky a asistence Čáslavi: T. Pekhart (bez asistence) - 1:1, T. Pekhart (D. Nikolaev) - 2:3, T. Pekhart (L. Hájková) - 3:3, T. Pekhart (bez asistence) - 4:5. Rozhodčí: P. Procházka. Hrací doba: 3x 30 minut.

Čáslav: T. Klapal - L. Hájková, L. Jelínek, Š. Mariani - O. Rek, J. Paula, M. Černý - T. Pekhart. Průběžně střídali: D. Nikolaev, F. Babák, F. Urban, D. Lebeda, P. Zelený, T. Jeřicha, J. Jeřicha, D. Zámečník. Trenéři: L. Hájek, M. Kotrba.