Pravá lajna přece jen dokázala dostat Suchdol do úzkých

Určitou naději, že bude líp, dalo čáslavské starší přípravce v okresním přeboru mladších žáků utkání v Suchdole. Ačkoliv v neděli 26. září opět podlehla, v její hře se několikrát objevily fotbalové prvky, které by hráči měli uplatňovat ve větší míře.

TJ Sokol Družba Suchdol – FK Čáslav C 5:2 (3:0)

Nejlepší fázi zápasu si hosté z Čáslavi nechali na závěrečnou čtvrthodinu. Škoda, že v té době prohrávali už o pět branek. Velmi dobře totiž začala fungovat pravá lajna, díky tomu se najednou podařilo dostat daleko více míčů do nebezpečného prostoru před suchdolskou brankou. Jen proměnit šance... Duel pak mohl mít dramatičtější koncovku.

„Takhle bychom potřebovali, aby začala fungovat i levá strana a stalo se to pravidlem, ale všechno má svůj čas,“ předeslal čáslavský trenér Luboš Hájek. Ten pochválil své svěřence i za to, že se nezalekli na první pohled zřejmé výškové převahy na straně soupeře. Poděkování pak adresoval rodičům za fandění po celý zápas.

V kategorii mladších žáků méně vídané, ale zasloužené napomenutí žlutou kartou si už v prvním poločase vysloužil J. Paula za opakovanou snahu zastavit protihráče podražením zezadu.

Kompletní fotogalerii z utkání naleznete zde!

Branky a asistence Čáslavi: O. Rek (J. Paula) - 5:1, T. Jeřicha (J. Paula) - 5:2. Rozhodčí: F. Křivka. ŽK: J. Paula. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav C: J. Šouba - P. Zelený, Š. Mariani, T. Klapal - L. Hájková, J. Paula, M. Černý - T. Pekhart. Průběžně střídali: O. Rek, T. Jeřicha, D. Lebeda. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Vrdy - Církvice 15:0, Křesetice/Malešov - Hlízov 5:3, Zruč nad Sázavou - Kutná Hora B 1:3, Uhlířské Janovice - Malín 10:5, Chotusice - Sázava 5:4.