9_1630478642.jpg
454_20220824_100247.jpg

Příměstkého kempu FK Čáslav se zúčastnila padesátka dětí!

FK Čáslav uspořádal druhým rokem po době „covidové“příměstský fotbalový kemp: Na Stadionu Pod Hrádkem se třetí srpnový týden sešlo padesát malých fotbalových nadšenců, kde nejmladšímu účastníkovi bylo teprve pět a nejstaršímu 12 let. Děti byly rozděleny do 4 skupin, a to dle věku.

Každé ráno na děti čekalo osm trenérů s plně nabitými tréninkovými jednotkami. Dopolední tréninky se na fotbalovém hřišti prolínaly s atletickými disciplínami jako byl například hod granátem, skok do dálky, trojskok či vybíhání pahorku. Následoval oběd a vzápětí polední klid pro načerpání potřebné energie, při kterém probíhalo vyhlašování a odměňování dopoledních atletických aktivit a poté odpočinek na žíněnkách či fotbalový petanque na hřišti. Odpolední program byl opět sestavený z fotbalového tréninku, druhé svačiny a poté doplňkových sportovních aktivit (florbal, fotbalový biatlon, apod.).

"Středeční odpoledne jsme strávili na čáslavském koupališti. Čas jsme zde vyplnili plážovým fotbálkem, hraním různých her a koupáním,“ prozradila trenérka Jana Šťastná.

Jídlo bylo po celý týden zajištěno v hospodě na hřišti a o svačiny se staral vedoucí kempu Jan Spáčil s trenérkou Janou Šťastnou.

Celý týden se nesl v zábavné atmosféře, děti poznaly spoustu nových kamarádů a užily si pět slunečných dní plných sportu, pohybu a především fotbalu.

FK Čáslav uspořádal v létě dva kempy, kterých se zúčastnilo osmdesát dětí!

FOTOGALERII Z KEMPU NALEZNETE ZDE!

Text: Jana Šťastná.