ČÁSLAVSÁZAVA
po 1. 5. 2023 17:00 @ Čáslav, MLADŠÍ ŽÁCI, 17. kolo
752_20230510_110538.jpg

První jarní prohra

Dne 1. května v pondělí se na domácí půdě U11 utkala s jedním z těžších soupeřů. Tím soupeřem byla Sázava. Sázava se na začátku zápasu dostala do rychlého vedení, ale čáslavští nesložili zbraně a do poločasu zvládli vyrovnat. Bohužel druhý poločas Sázava opět odskočila na rozdíl tří branek a na to už čáslavští nereagovali, a tak si body odvezl soupeř.

Čáslav – Sázava 3:6 (3:3)

Hrálo se na těžkém terénu, kdy nám míče hodně odskakovaly a dlouho nám trvalo, než jsme míč daly na zem. Bohužel bych řekl, že jsme si branky vlastně dali sami, když jsme si neobsadili hráče. Naše bránění je tragické a na tréninku mu budeme muset věnovat více času. Nutno podotknout, že Sázava měla šikovného útočníka, který si dal míč do běhu a my už jsme jeho únik nestačili zachytit,“ rekapituloval trenér Vojtěch Pavlík.

Překvapilo mě, že trenér soupeře si neustále stěžoval na náš důraz i přesto, že soupeř měl téměř celý kádr o dva roky starší. Musím říct, že důrazem jsme se soupeři vyrovnali. Bohužel produktivitou už nikoli. Měli jsme nějaké šance, a kdyby skončily brankou, myslím, že z toho mohla být remíza,“ mrzelo trenéra.

Dále mě překvapilo, že naše dvě branky padly po rohovém kopu. Nejdříve hlavičkou zakončil Damča a poté po centru z prvního doteku Alička. Přitom jsme rohy nikdy netrénovali,“ smál se trenér.

Věřím, že tento soupeř už byl srovnatelný s nadcházejícími soupeři, kteří nás čekají od podzimu v žákovské lize. Ještě bych chtěl po dětech, aby zápas více prožívaly, aby do toho daly trochu srdce!“ uzavřel hodnocení.

Branky: Babák, Šimek, Mikanová

Sestava: Horáček – Feierfeil, Junek, Mikanová, Šimek, Váňa, Vančura, Babák, Hortenský, Pavelka, Dalešický, Smutný, Šafařík, Vilímek.