125_20240312_115337.jpg
637_20230209_112932.jpg

První místo na turnaji v Heřmanově Městci

U11 se zúčastnili druhého halového turnaje. Po nevydařeném začátku, kdy první zápasy prohráli, nasedli borci z Čáslavi na vítěznou vlnu a dojeli až do finále, kde porazili 3:1 Slatiňany a došli si tak pro zlaté medaile.

Turnaj se měl původně odehrávat v Chrudimi, ale kvůli rekonstrukci místní haly byl turnaj přesunut do Heřmanova Městce. Rozdíl oproti minulému turnaji byl ve velikosti branek kdy se hrálo na normální branky 5x2m. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů, které se proti sobě nejdříve utkaly ve skupinách po čtyřech. Následně dle výsledků týmy hrály o 1. - 4. místo nebo o 5. - 8. místo.

Hodnocení trenéra Vojtěcha Pavlíka: „Opět jsme se první zápas jen rozehrávali, a tak jsme bohužel prohráli první utkání. Celý týden jsme se zaměřili na rychlou kličku a co nejvíce střílet, protože se snažíme míč dovést až na brankovou čáru. Před prvním zápasem klukům říkám, hlavně ať hodně střílí a výsledek byl, že jsme na branku vystřelili 2x, a ještě vždy do tyče.“

„Druhý zápas vypadal již o něco lépe, když jsme porazili Vysoké Mýto. Třetí zápas to již byli kluci, které znám a zaslouženě vyhráli. V základní skupině jsme skončili na prvním místě. V semifinále jsem se utkali s domácími (Heřmanův Městec). Kluci pokračovali v kanonádě, vyhráli a zajistili si postup do finále.“

„Ve finále jsme narazili na nejsilnějšího soupeře ze druhé skupiny a to Slatiňany. Dobře jsme vstoupili do utkání a vytvořili si náskok 2:0. Slatiňany následně snížili, ale nám se podařilo také vstřelil branku a vedení 3:1 si udržet až do konce.“

„Chtěl bych kluky pochválit za dobrý výkon, ale tento turnaj se mi zdál spíše takový individuální než týmový. Chápu, že si každý chce dát gól, ale chybělo mi tam zabrat jeden za druhého, pokud jeden ztratí, hned se vrátit a pomoct mu. Místo toho to jsme si stoupli na svá místa a z nich se nehnuli. Dále mi tam chyběla dravost, takové to zdravé naštvání, že pokud ztratím míč, tak ho chci hned opět získat. Na tomto budeme následující tréninky pracovat.“

Čáslav – Pardubice dívky 0:1

Čáslav – Vysoké Mýto 4:2

Čáslav – Česká Skalice 8:1

Čáslav – Heřmanův Městec 6:2

Čáslav – Slatiňany 3:1

Nejlepší střelec: Matyáš Hortenský

Nejlepší brankář dle výběru pořadatele: Alice Mikanová

Nejužitečnější hráč FK Čáslav: Vojtěch Smutný

Sestava: Mikanová – Smutný, Šafařík, Dalešický – Vobořil, Hortenský, Junek, Babák, Vilímek.