293_20220422_121109.jpg

Radka Hlouchová: ofenzivní fotbalistka z Čáslavi nastupuje i v české reprezentaci

Ofenzivní hráčka Radka Hlouchová, která několik sezón nastupovala i v dresu FK Čáslav, si v dubnu oblékla reprezentační dres žen do 19-ti let. V kvalifikaci ME 2022 nastoupila Hlouchová ke dvěma utkáním. Proti Řecku odehrála Hlouchová první poločas. V utkání s Irskem odehrála fotbalistka z Čáslavi devětapadesát minut.

Radka Hlouchová v současné době obléká dres FK Pardubice v 1. lize žen. V šesti odehraných utkáních v pardubickém dresu vstřelila zatím jednu branku. Do Pardubic přišla osmnáctiletá Hlouchová ze Sparty Praha, kam zamířila právě z klubu FK Čáslav.

Fotbalové začátky

Radka začínala s fotbalem v osmi letech v Radkovicích, což je malá obec s třemi sty obyvateli na Vysočině. "Je to vesnice, z které pocházejí moji rodiče. Tým tehdy trénoval můj táta, takže jsem fotbal zkusila a začal mě bavit. První sezónu jsme s přípravkou vyhráli okres a postoupili do kraje," popisuje své začátky.

Brzy následoval přestup do Sokola Hrotovice, týmu z blízkého města. "V Radkovicích se to rozuteklo, tak jsem přestoupila. V Hrotovicích jsme bydleli a chodila jsem tam do školy, hraní fotbalu jsem měla zároveň jako školní kroužek.“

Celá rodina se následně přestěhovala do středočeské Čáslavi, kde Radka začala hrát za místní FK. Byl to již třetí chlapecký tým, ve kterém působila jako dívka. "V Čáslavi mě přijali dobře, mí spoluhráči byli často také spolužáci ze školy, takže jsme se znali. Celkově se však není jednoduché prosadit, kluci jsou hodně techničtí a hlavně rychlejší,“ vysvětluje šestnáctiletá fotbalistka.

Přesun do Sparty

"Můj děda je velký fanoušek Sparty. Tak jsme si řekli, že by bylo dobré to ve Spartě zkusit. Přijeli jsme na první trénink, byl tam pan trenér Tehdy ještě fungovaly střídavé starty, takže od starší přípravky do mladších žákyň jsem byla ve Spartě na střídavý start,“ popisuje Radka další část své kariéry.

Sezónu 2019/20 odehrála za starší žáky Čáslavi. Před novou sezónou 2020/21 pak stála před volbou, zda jít do ženského týmu Čáslavi - dlouholetého účastníka druhé ligy žen, nebo to zkusit v družstvu dorostenek Sparty. "Čáslav si tehdy zrovna vyměnila místo ve druhé lize se Spartou B a nastupovala jen ve třetí lige, takže jsem se rozhodla pro dorostenky. Myslím si totiž, že jde o kvalitnější soutěž, než jakou je třetí liga žen."

Po svém působení v dorosteneckém týmu AC Sparta Praha se Radka Hlouchová od března letošního roku přesunula do Pardubic, kde obléká dres FK Pardubice v první lize žen!

Část textu převzata z webu: www.sparta.cz

Zdroj foto: 2x FAČR, 3x www.mladisportovci.cz