ČÁSLAVUhlířské Janovice
134_20240402_113116.jpg
383_20220613_105412.jpg

Spanilá jízda Uhlířských Janovic neubrala na rychlosti

Těžký soupeř, teplé počasí a málo hráčů. Tak vypadal z pohledu čáslavských fotbalistů kategorie U11 jejich další duel v okresním přeboru mladších žáků. V něm v neděli 5. června hostili Uhlířské Janovice, které na jaře ve všech předcházejících osmi kolech vyhrály.

FK Čáslav C – FK Uhlířské Janovice 3:11 (2:7)

I když vstup do utkání vypadal z čáslavské strany nadějně, brzy se ukázalo, jakým směrem se bude skóre ubírat. Uhlíři, v sestavě s převahou hráčů s koncovým ročníkem pro danou věkovou kategorii, nenechali nikoho na pochybách, že si do Žižkova města přijeli pro další tři body. V jednu chvíli sice domácí tým snížil z 0:4 na 2:4, ovšem nebylo to nic, kvůli čemu by se protivník rozklepal.

Čáslav měla v teplém počasí k dispozici kvůli několika omluvenkám pouze dva náhradníky a to ještě L. Hájková odehrála chvílí předtím skoro celý zápas za starší žákyně. „Bylo by v tomto případě lepší využít víc dětí na střídání, ale všichni hráči se snažili vyrovnat se situací co nejlépe. Za to zaslouží pochvalu,“ uvedl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jmenovitě pak zmínil hlavně dva borce: L. Jelínka za spoustu práce v defenzívě a T. Pekharta, který plnil na jedničku povinnosti útočníka se vším, co k tomu patří.

Branky a asistence Čáslavi: T. Pekhart (J. Paula) - 1:4, T. Pekhart (L. Hájková) - 2:4, L. Jelínek (T. Pekhart) - 3:11. Rozhodčí: R. Pařez. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav C: J. Šouba - P. Zelený, L. Jelínek, M. Zikmunda - L. Hájková, J. Paula, D. Lebeda - T. Pekhart. Průběžně střídali: D. Nikolaev, D. Zámečník. Trenéři: L. Hájek, M. Kotrba.

Zbývající výsledky: Církvice - Sázava 0:5, Malín - Zruč nad Sázavou 1:10, Hlízov - Vrdy 1:13, Kutná Hora B - Chotusice 5:0, Suchdol - Křesetice/Malešov 3:1.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!