Sparta předvedla, proč v soutěži ještě neprohrála

Kvalitní soupeř, pěkné počasí a vynikající trávník. To všechno nabídl v sobotu 6. listopadu fotbalový stadion Lorec v Kutné Hoře čáslavskému týmu U11 v předposledním podzimním kole okresního přeboru mladších žáků. Docela pohledná byla i samotná hra.

Sparta Kutná Hora B – FK Čáslav C 7:1 (5:1)

Při absenci tří defenzivních hráčů měl čáslavský trenér L. Hájek největší dilema, koho postavit do středu obrany. Po poradě v kabině se tohoto postu zhostil F. Babák, práce měl dost a nutno říct, že odehrál velmi dobrý zápas. Kutnohorská Sparta totiž předvedla, proč v soutěži ještě neprohrála a ztratila pouze dva body za bezbrankovou remízu se Sázavou.

Ale i Čáslav se ukázala na svoje současné možnosti v přijatelném světle, byť na víc než jeden vstřelený gól to nestačilo, a i ten dal T. Pekhart v samém závěru prvního poločasu po zaváhání domácího brankáře. „Fotbal se mi celkově líbil. Bylo fajn, že proti sobě nastoupili stejně staří hráči. Ročník 2011 se Kutné Hoře povedl,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Jeho svěřenci mají před sebou závěrečné mistrovské utkání, a sice v neděli 14. listopadu v Hlízově, avšak je otázkou, jestli se vůbec uskuteční, protože poslední celek tabulky už dvakrát za sebou nenastoupil kvůli většímu počtu nemocných dětí.

Fotogalerii z utkání naleznete zde!

Branka a asistence Čáslavi: T. Pekhart (bez asistence) - 5:1. Rozhodčí: K. Kafka. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav C: J. Šouba - P. Zelený, F. Babák, L. Hájková - O. Rek, J. Paula, D. Lebeda - T. Pekhart. Průběžně střídali: M. Černý, D. Zámečník, D. Nikolaev. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Křesetice/Malešov - Zruč nad Sázavou 1:5, Malín - Sázava 2:7, Suchdol - Chotusice 2:3, Uhlířské Janovice - Vrdy nehráno, Hlízov - Církvice nehráno.