ČÁSLAVFA Jablonec B
čt 26. 10. 2023 10:00 @ Vodranty / tráva, ČDD U 19 C, 13. kolo
998_20231103_122508.jpg

Starší dorostenci dokázali otočit nepříznivý výsledek s Jabloncem ve svůj prospěch!

Fotbalisté staršího dorostu FK Čáslav v dalším kole dorostenecké divize na hlavním čáslavském stadionu přivítali rezervu FK Jablonec. Po nepříliš dobrém úvodu, kdy hosté vstřelili branku a několikrát nebezpečně zahrozili, se domácí nadechli k obratu ve skóre. Ten dokonal přesnou střelou z přímého volného kopu David Hybler!

Čáslav – Jablonec B 2:1 (1:1)

„Vynuceně jsme museli sahat do sestavy, a to na dvou vysoce exponovaných postech středních záložníků. Do hry místo zraněného Spáčila a absentujícího Resla jsme vyslali dvě naše patnáctileté naděje Dražinovského a Kováře,“ popisoval trenér čáslavské U19 Jakub Svoboda změny v sestavě.
„Úvod zápasu nám hrubě nevyšel. Dělali jsme opravdu jednoduché individuální chyby. První branku jsme tak soupeři nabídli po zaváhání krajního obránce. Následně jsme prohrávali osobní souboje a hosté nás v úvodních třiceti minutách dostali několikrát do úzkých. Přežili jsme další dvě obrovské šance Jablonce, kdy jeho hráči přestřelili branku z hranice malého pokutového území,“ rekapituloval Svoboda krušné chvíli před brankou Čáslavi.
„Následně se naše hra začala zvedat. Začal nám více fungovat střed zálohy a odměnou za to nám byla branka v závěru poločasu, kdy po úniku Černocha si hosté vstřelili vlastní branku. Ještě předtím Černoch nastřelil tyč,“ popisoval.
„Druhý poločas nám vyšel na jedničku. Sice jsme hned v úvodu přežili jednu tutovku soupeře, do další se hosté dostali až v závěru, poté co Málek neudržel míč, ale nedali. My jsme ve druhém poločase měli řadu zajímavých standardních situací. Několikrát jsme byli blízko branky. Jednou hosté dokonce hasili míč přímo na brankové čáře. Do vedení jsme se dostali ze standardní situace, kdy Hybler z hranice vápna poslal míč přímo k tyči. I nadále jsme se snažili o aktivní hru,“ konstatoval trenér Čáslavi a pokračoval: „Horák dokonce v závěru nastřelil tyč a v následném závaru jsme míč do branky neprotlačili. Pohlídali jsme si i čtyřminutové nastavení a kluci si tak podruhé za sebou došli pro zasloužené tři body. K jejich výkonu jim gratuluji. Zejména ve druhém poločase odvedli skvělou práci,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branky: 67. Hybler, 45. vlastní – 10. Nguyen.

Čáslav: Málek – Havránek, Sechovec, Houfek, Filip – Černoch, Dražinovský (79. Roček), Kovář, Koryčánek (90. Grulich) – Horák – Hybler. Trenér Jakub Svoboda.

Foto: Josef Tůma