ČÁSLAVFK Brandýs - Boleslav
3:1
so 29. 4. 2023 10:00 @ Vodranty / tráva, ČDD U 19 C, 24. kolo

Starší dorostenci přehráli Brandýs/Boleslav

Soupeřem čáslavského staršího dorostu byl FK Brandýs – Boleslav, který do Vodrant přijel zejména bránit. Naši kluci tak převážně většinu času museli dobývat hluboký blok soupeře, který příliš aktivní nebyl. My drželi balón, kombinovali a zpočátku si i vytvořili dvě brankové příležitosti, které jsme však neproměnili. Soupeř pak na několik minut začal více hrozit, ale obrana ve spolupráci s brankářem si se situacemi poradila.

Čáslav – Brandýs/Boleslav 3:1 (1:0)

První branku jsme vstřelili po rohovém kopu ve 35. minutě, kdy Roky vyhrál hlavičkový souboj a Šéja propálil hostujícího brankáře poprvé. Do konce poločasu se už další brankové příležitosti diváci nedočkali.

Začátek druhého poločasu se nesl v podobném duchu jako první poločas – my držíme míč, soupeř brání. Ukázkovou akci, jak překonat takovou obranu jsme předvedli v 54. minutě – Maty chytil míč, ostrým výkopem z ruky nachází Rokyho, který míč prodlouží v hlavičkovém souboji a Ben jde sám na brankáře – 2:0. Třetí branku jsme vstřelili opět po rohovém kopu, kdy naší střelu tečoval ještě hráč soupeře.

Škoda obdržené branky po ztrátě při zakládání akce, ale věřím, že nám to bude sloužit jako věc, ze které se poučíme a posune nás to dál.

Chtěl bych kluky pochválit za individuální výkony všech hráčů, zejména Rokyho, který se hodně podílel na prvních dvou brankách. Pro nás to byl nezvyklý zápas, protože soupeř hrál v hlubokém bloku a my se museli po delší době popasovat s tím, že útočíme do plných – kluci to zvládli skvěle.