PRAGAČÁSLAV
1:2(1:0)
so 16. 4. 2022 10:00 @ Praha, ČDD U 19 C, 21. kolo

Starší dorostenci urvali na Pragovce tři body

Utkání na pražské Pragovce bylo od začátku velmi bojovné a soubojové, k čemuž přispěl i velmi nerovný terén, který stěžoval kontrolu míče.

TJ Praga – FK Čáslav 1:2 (1:0)

Co se týče šancí, tak my jsme si gólovou v prvním poločase připravili prakticky jednu, kdy po průniku Gondy ze strany do pokutového území pálil po přihrávce pod sebe Spáčil těsně vedle. Další nadějně rozehrané akce končily v zámezí nebo u brankáře domácích. Ti hráli o něco živěji a přímočařeji, z čehož pramenilo docela dost rohových kopů a z jednoho z nich se ujali ve 37. minutě vedení 1:0.

Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší, změnili jsme rozestavení, do hry se dostal Lukáš Březina, začali jsme lépe sbírat volné míče a tlak na soupeře se stupňoval. V 65. min. Dominik Mužátko u koncové čáry obešel obránce, nahrál pod sebe na nabíhajícího Březinu, který přesně zakončil a bylo to 1:1. Srovnávací branka kluky ještě více nakopla, soupeře jsme zatlačili k vlastní bráně, z čehož pramenila série rohových kopů a po jednom z nich, v 76. min. si domácí vstřelili hlavou vlastní branku – 1:2. Domácí se ke konci utkání pokusili o vyrovnání, ale k ničemu podstatnému je dobře hrající obrana nepustila.

„Jsme rádi za tři body, utkání nebylo vůbec snadné, domácí hráli houževnatě a v poli předváděli velmi účelný fotbal. Náš tým ukázal charakter, a to věřím, přeneseme i do dalšího utkání, ve kterém bude naším soupeřem Kolín. Ten je v utkání určitě favoritem, ale my se jdeme porvat o dobrý výsledek,“ řekl trenér U19 Jan Spáčil.

Branky: 65. Březina, 76. vlastní.

Čáslav: Málek – Vondra, Šranko (55. Březina), Špičák, Kubín, Šejvl (34. Lanc), Spáčil (90. Varga), Novák, Hybler, Gonda, Mužátko. Trenéři Spáčil, Junek.