ČÁSLAVSK POLABAN Nymburk, z.s.
so 11. 11. 2023 10:00 @ Čáslav, Vodranty - UMT, ČDD U 19 C, 15. kolo
1028_20231120_131317.jpg

Starší dorostenci uzavřeli podzim čtvrtým vítězstvím v řadě!

Fotbalisté čáslavské U19 ve svém posledním podzimním zápase na umělé trávě v Čáslavi zvítězili díky hattricku Davida Hyblera nad Polabanem Nymburk 3:0. Čáslavští tak se ziskem 21 bodů obsadili v divizi velmi dobrou devátou příčku (lepší vzájemná bilance s Vlašimí) tabulky se ztrátou pouhého jednoho bodu na sedmý Náchod.

Čáslav – Nymburk 3:0 (0:0)

„Tentokráte jsme před zápasem reagovali na tradiční rozestavení soupeře a oproti minulým zápasům jsme nastoupili se dvojicí útočníků. Ovšem nesetkalo se to vůbec s efektem. V prvním poločase jsme nedokázali udržet míč na polovině soupeře, v útoku jsme byli úplně jaloví. Naopak soupeř měl do poločasu dvě, tři příležitosti skórovat, ovšem neproměnil,“ komentoval dění na hřišti trenér čáslavské U19 Jakub Svoboda
„Do druhého poločasu jsme udělali jednu personální změnu a celkem tři v rámci postů jednotlivých hráčů, což se nám nakonec vyplatilo. Ve druhém poločase jsme dokázali trestat chyby soupeře,“ řekl Svoboda a navázal: „První branku jsme dali po chybě brankáře hostí po rohovém kopu. Druhou pak po autovém vhazování soupeře, kdy střídající Vrdský přiklepl míč Hyblerovi, který ranou na zadní tyč přidal druhou branku. Třetí gól jsme dali opět po standardní situaci, kdy si na centr Filipa naskočil Hybler a povedenou hlavičkoval skóroval potřetí v zápase. Hosty jsme ve druhém poločasu pustili už jen do jedné šance, kdy za stavu jedna nula nastřelili břevno. Jinak jsme ve druhém poločase zlepšili pohyb a kvalitu v mezihře na polovině soupeře. Dokázali jsme trest chyby soupeře a nakonec po zásluze bereme další tři body,“ konstatoval.

Pro kouče Čáslavi Jakuba Svobodu to byla čtvrtá výhra v řadě na lavičce staršího dorostu:

„Po výsledkové mizérii v áčku mi kluci v dorostu zase dobili baterky. Je třeba ale přiznat, že prakticky v každém zápase jsme měli i to potřebné štěstí. Na druhou stranu si kluci šli tvrdě za svým a po zisku jedenadvaceti bodů můžeme podzimní část sezóny považovat za úspěšnou,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branky Čáslavi: 54., 72. a 76. Hybler.

Čáslav: Málek – Havránek (87. Ondráček), Resl, Houfek, Filip – Sechovec, Dražinovský (83. Krejza), Horák (46. Koryčánek), Černoch (83. Grulich) – Roček (71. Vrdský), Hybler. Trenéři Jakub Svoboda, Petr Janda.

Foto 2x: Josef Tůma.