Takhle se fotbal nehraje. V Malíně bylo brzy po zápase

Na úspěšný vstup do nové sezony okresního přeboru mladších žáků nenavázali v neděli 12. září hráči Čáslavi, kteří věkem patří ještě do starší přípravky. V Malíně utrpěli nečekaný debakl, když už za necelou půlhodinu inkasovali devět branek.

TJ Sokol Malín – FK Čáslav C 13:4 (9:1)

Impuls k důstojnějšímu výkonu dal čáslavskému týmu až na konci první půle J. Jeřicha, když díky svému důrazu vstřelil gól a uzavřel poločasové skóre. O přestávce pak měl trenér L. Hájek ke svým svěřencům dlouhou řeč.

Druhé dějství bylo z pohledu hostů o poznání lepší, ale i když soupeř inkasoval další dvě rychlé branky, žádné zdramatizování nepřipustil a dokázal si udržet dostatečný náskok až do konce zápasu. A to Malín ani nedisponoval žádným náhradníkem, takže neměl možnost střídat.

Z fotbalového hlediska toho Čáslav celkově moc nepředvedla, a tak asi o největší pozornost publika si řekl náhradní brankář J. Šouba, když prudký centrovaný míč z rohového kopu nevyboxoval, ale k údivu většiny přítomných překvapivě vyhlavičkoval, a po chvíli to zkoušel znovu.

„V naší hře toho musíme ještě hodně zlepšit a změnit nějaké návyky, které možná platily na soupeře v přípravce, ale už to nestačí k úspěchu na větším hřišti. A právě utkání v Malíně toho bylo důkazem. Čeká nás dost práce,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: J. Jeřicha (bez asistence) - 9:1, T. Pekhart (bez asistence) - 9:2, T. Pekhart (bez asistence) - 9:3, D. Zámečník (L. Jelínek) - 12:4. Rozhodčí: K. Kafka. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav C: T. Klapal - P. Zelený, L. Jelínek, Š. Mariani - F. Babák, O. Rek, M. Černý - T. Pekhart. Průběžně střídali: L. Hájková, J. Šouba, D. Zámečník, F. Urban, T. Jeřicha, J. Jeřicha, D. Lebeda. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Vrdy - Chotusice 7:3, Zruč nad Sázavou - Sázava 4:2, Církvice - Křesetice/Malešov 6:5, Uhlířské Janovice - Kutná Hora B 5:6, Suchdol - Hlízov 12:1.