125_20240312_115337.jpg
1017_20231107_093611.jpg

Trenér Jakub Svoboda uspěl u Odvolací komise FAČR, původní trest mu byl ponížen!

Pozápasové vyjádření se tehdejšího trenéra čáslavského A-týmu Jakuba Svobody k utkání 4. kola divizní skupiny C na půdě Ústí nad Orlicí bylo na začátku září „odměněno“ Disciplinární komisí fotbalové asociace pro Čechy pozastavením činnosti na pět soutěžních utkání a peněžitou pokutou vy výši patnácti tisíc korun!

Čáslavský kouč, který momentálně působí u kategorie U19, se ovšem odvolal k Odvolací komisi FAČR, kde v závěru minulého týdne svoje výroky obhajoval. Odvolací komise následně jeho argumenty částečně uznala a trest mu byl ponížen.

Výrazněji v podobě peněžité pokuty, kdy místo patnácti tisíc korun Svoboda zaplatí pět tisíc korun. Zákaz činnosti na trenérské lavičce tak významného ponížení nedoznal. Z původního pětizápasového distancu je nakonec stopka na čtyři utkání.