497_20220914_105229.jpg

Trenéři FK Čáslav absolvovali stáž ve slovenském klubu MŠK Žilina

Třídenní stáž mají za sebou trenéři FK Čáslav, kteří zavítali do slovenského prvoligového klubu MŠK Žilina. Trenéři Radek Zoufalý, Jakub Svoboda a Lukáš Jirků měli během programově nabitých tří dnů možnost nahlédnout pod pokličku jedné z nejlepších mládežnických akademií na Slovensku.

„Přivezli jsme si zpět do klubu řadu zajímavých podnětů, které jsme schopni aplikovat jak v našem tréninkovém procesu, tak například i v řízení klubu,“ uvedl trenér čáslavské U15 Radek Zoufalý a navázal: „V rámci stáže jsme každý den absolvovali přímo na hlavním stadionu workshopy se šéftrenéry jednotlivých sekcí, měli jsme možnost setkat se sportovním ředitelem mládeže klubu a porozumět tak filozofii žilinského klubu. Po obědě jsme stihli navštívit vždy tři tréninkové jednotky vybraných týmů, pohovořit s trenéry,“ popisoval program Radek Zoufalý.

„Já osobně oceňuji fakt, že jsme na stáži byli v úzké skupině šesti lidí, takže jsme v rámci diskuze měli prakticky individuální přístup. Trenéři a funkcionáři MŠK Žilina byli otevření v rámci komunikace, musím říct, že jsme si navzájem vyměnili řadu poznatků,“ konstatoval Jakub Svoboda a navázal: „Ve středu se za námi navíc zastavil na neformální setkání trenér A-týmu Karel Hynek, se kterým jsme mohli pohovořit. Pro nás skvělá zkušenost,“ uzavřel.