125_20240312_115337.jpg
223_20220307_101817.jpg

Tři bitvy v play-off vyvrcholily ziskem zlatých medailí

Zlatý lesk měl pro čáslavské fotbalisty kategorie U11 turnaj okresního fotbalového svazu pro starší přípravky, který se konal v neděli 27. února ve sportovní hale Klimeška v Kutné Hoře. Tobiáš Klapal byl navíc vyhlášen nejlepším brankářem celého klání.

Čáslavský tým ve skupině příliš nezářil. Do play-off prošel až ze třetího místa v tabulce, když třikrát zvítězil a dvakrát prohrál. Vyřazovací boje ale zvládl velmi dobře. Sehrál v nich tři vyrovnané zápasy a pokaždé se šťastným koncem: okresní dívčí tým vyřadil gólem minutu před koncem utkání, uhlíři padli v penaltovém rozstřelu a finále s Chotusicemi rozhodla větší touha po úspěchu.

„Kluci byli zlatými medailemi odměněni za svou bojovnost a kolektivní výkon. Individuální cenu navíc získal brankář Tobiáš Klapal, který turnaj dochytal ve velkém stylu. Zejména postup přes Uhlířské Janovice byla jeho zásluha. Doufám, že celkové prvenství kluky povzbudí do další práce v závěru zimní přípravy,“ řekl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Výsledky Čáslavi A ve skupině B: - Vrdy 1:2, - Kutná Hora B 2:0, - Církvice 5:1, - Uhlířské Janovice 2:3, - Sendražice 1:0.

Pořadí ve skupině B: 1. Uhlířské Janovice, 2. Vrdy, 3. Čáslav A, 4. Sendražice, 5. Kutná Hora B, 6. Církvice.

Výsledky Čáslavi A v play-off: - dívčí výběr OFS Kutná Hora 3:2 (čtvrtfinále), - Uhlířské Janovice 0:0, na penalty 2:1 (semifinále), - Chotusice 3:2 (finále)

Celkové pořadí: 1. FK Čáslav A, 2. FK Chotusice 1932, 3. SK Sparta Kutná Hora A, 4. FK Uhlířské Janovice, 5. TJ Slavoj Vrdy, 6. dívčí výběr OFS Kutná Hora, 7. FK Čáslav B, 8. TJ Sokol Sendražice, 9. SK Sparta Kutná Hora B, 10. TJ Sokol Družba Suchdol, 11. SK Církvice, 12. TJ Star Tupadly.

Čáslav A: T. Klapal, L. Jelínek, Š. Mariani, T. Pekhart, M. Černý, P. Zelený, F. Babák, D. Lebeda, D. Nikolaev. Trenéři: M. Kotrba, L. Hájek.