ČÁSLAVFC Slavia Hradec Králové
125_20240312_115337.jpg
387_20220615_104911.png

Trpělivost body přináší

Do zápasu jsme šli s vědomím, že nám vítězství zajistí 2. místo v naší žákovské divizní skupině. O motivaci jsme tedy měli postaráno a od první minuty zatlačili hosty před jejich bránu.

FK Čáslav – FC Slavia Hradec Králové 2:1 (0:1) – 0:1, 2:1

Téměř celý zápas tak byl o tom, jak si poradíme s obranným valem hostů. Malou komplikaci přinesl gól hostů ve 14. minutě, kdy po ojedinělém útoku kopali roh a my si nepohlídali hráče na malém vápně. Pár šancí na vstřelení gólu jsme si v průběhu prvního poločasu vypracovali, ale bez úspěchu.

Ve druhém poločase se obrázek hry příliš nezměnil. Stále to bylo o hře na jednu bránu a konečně i s gólovými úspěchy. Klinky po centru ze strany vyrovnal dorážkou vlastního prvního zakončení do tyče a vítězství zajistil povedenou střelou z přímého kopu Ondra, který tak potrestal jeden z mnoha faulových zákroků soupeře.

Zápas v poledním horku jsme zvládli a po něm si kluci s chutí zazpívali: „Tak jsme druhý no a cóóó!!!“

Zbývá nám odehrát poslední soutěžní zápas ve středu v Kolíně a v pátek vyrážíme na třídenní turnaj do Kroměříže, kde se koná velká fotbalová sláva u příležitosti 120. výročí od narození útočníka Jožky Silného, jednoho z prvních členů Klubu ligových kanonýrů, který dával góly za Slavii (32), Spartu (76), francouzské Nimes (23) a Bohemians (5) a byl i účastníkem stříbrného MS v Itálii v roce 1934.

Kromě sobotní akce Kanonýři v Kroměříži na hlavním stadiónu, který nově ponese jméno slavného střelce, je součástí oslav i turnaj 24 týmů U14, na který jsme dostali pozvání. Těšit se můžeme na konfrontaci s českými i slovenskými ligovými celky. Více info zde: http://hanackaslavia.esports.cz/zobraz.asp?t=o-pohar-jozky-silneho

Branky Čáslavi: 52. Filip Klinkáček, 57. Ondřej Petr.

Čáslav: Bednář – Procházka (40. Klinkáček), Kovář, Miláček – Šanc Mi., Rajchman, Dražinovský, Medlen (55. Petr), Šveřepa – Vilímek (60. Skokan), Vrdský (41. Šanc Ma.). Trenéři Šveřepa, Zoufalý.