RMSK "Cidlina"ČÁSLAV
4:1
ne 22. 5. 2022 12:00 @ Městský stadion / tráva, ČDŽ U 14 C, 18. kolo

U14 prohrála se ctí

Zápas na hřišti suveréna naší skupiny, který v soutěži doposud neztratil ani bod, jsme brali jako výzvu a šli do něj s velkým odhodláním předvést ten nejlepší možný výkon. Z našeho pohledu se to ne úplně povedlo, ale domácí trenéři nás ocenili jako nejtěžšího soupeře ve skupině. Tak alespoň malá útěcha.

RMSK Cidlina - FK Čáslav 4:1 (2:0) – 3:0, 3:1, 4:1

Kterým směrem se bude utkání ubírat naznačila již 2. minuta. Ztráta míče v pokutovém území, centr před bránu a přesné zakončení hlavou – 1:0 pro domácí. Hráči Cidliny byli nadále aktivní a nebezpeční, my jsme měli několik pohledných akcí, ale chyběl nám lepší pohyb hráčů bez míče. Ve hře nás skvělými zákroky držel zejména brankář Skokan, ale na zakončení hlavou po trestném kopu z 38. minuty neměl nárok. Inkasovaný gól do šatny nás moc nepotěšil.

Odhodlání, ještě něco se zápasem udělat, po 2 minutách druhého poločasu utnula střela tečovaná mimo dosah brankáře. Skóre jsme korigovali po rychlém protiútoku, který v pokutovém území zakončil Vrdský, ale na zvrat ve vývoji zápasu to nestačilo. Konečnou podobu skóre stanovila pěkná přízemní střela na zadní tyč z hranice pokutového území v 65. minutě.

„Domácí vyhráli zaslouženě. Po celý zápas hýřili aktivitou a sebevědomím nabytým vstřeleným gólem ze začátku zápasu. Na naší straně bylo veliké množství nepřesností a ztrát míče, k nimž nás soupeř donutil, ale hodně jich bylo i nevynucených.

Kluci zaslouží uznání, že utkání nevzdali. Dostali jsme góly v ty nejhorší možné části zápasu, bylo patrné, že domácí jsou lepší, ale přesto na nich byla vidět snaha o co nejlepší výkon a dohráli utkání se ctí,“ hodnotili utkání čáslavští trenéři.

Branka Čáslavi: 49. Vrdský

Čáslav: Skokan – Houdek (60. Šveřepa), Procházka, Kovář, Miláček – Rajchman, Dražinovský (16. Medlen), Petr (41. Šanc Mi), Klinkáček – Šanc Ma., Vrdský (60. Jeřicha). Trenéři Šveřepa, Zoufalý.