ČÁSLAVTJ Sokol Třebeš
6:2
so 25. 3. 2023 12:00 @ Vodranty / tráva, ČDŽ U 14 C, 15. kolo

U14 rozstřílela soupeře ze Sokola Třebeš

První jarní mistrovský zápas se nepodařilo sehrát na základě nezpůsobilého terénu na hřišti našeho soupeře Football Talent Academy. Díky tomu jsme v souboji o první body přivítali v Čáslavi TJ Sokol Třebeš. Tým, který nás v posledním podzimním kole pořádně prověřil na UMT v Hradci Králové. O našem vítězství tam rozhodly dvě branky Lukáše Zavadila v závěrečných minutách zápasu.

FK Čáslav - TJ Sokol Třebeš 6:2 (2:0)

Do zápasu jsme vstoupili útočně naladěni a od prvních minut to bylo znát. Hosté se k naší bráně dostávali sporadicky a jejich pokusy v klidu a v pohodě řešil Adam Bleha v naší bráně. Navíc přidal i bezchybnou rozehru od naší brány. Brankářská škola Jana Kubáta je znát...

Poměrně rychle jsme ovládli hru. Útočné kombinace nebraly konce, ale naše zakončení bylo velmi nekvalitní.

Branky:

12. Blehův dlouhý míč od brány prodloužil na polovině Chloupý a Kříž šel sám na gólmana a proměnil 1:0

39. Kosolapchenkov poslal míč do běhu Chloupému, který udělal kličku brankáři 2:0

46. Houdek vybojoval míč, prošel mezi třemi hráči a zakončil k tyči 3:0

53. Malá domů Vavřiny proskočila do naší brány 3:1

54.. Machotka - Vedral - Ozank - Kříž zvyšuje na 4:1

56. Trestný kop Ozank a Šíma Kříž dává svou další branku hlavou 5:1

59. Míč za obranu Ozank, Kříž je znovu nejrychlejší 6.1

62. Rychlý útočník se protáhne mezi našimi stopery a snižuje na 6:2

„Hosté z Třebeše podali sympatický výkon, ale naše hra měla minimálně o jednu třídu vyšší úroveň Dařilo se nám předvést vše, co pilujeme na tréninku. Pouze proměňování šancí nám dělalo problém. V neděli hrajeme derby v Kolíně a tam bude muset mít naše hra daleko větší parametry,“ hodnotil zápas trenér Josef Peška.

Čáslav: Bleha (50. Michera) - Machotka, Suchomel, Vavřina, Houdek (60. Krejčí), Zavadil (50. Miřácký), Vedral, Ozank (60. Jandák), Kosolapchenkov, Chloupý, Kříž (60. Honzíček), trenéři Paták Miroslav, Peška Josef.

Střely na bránu 28:12, 1. pol. 17:4, 2. pol 11:8

Naši střelci: Kříž (11 zakončení/4 góly, Chloupý (5/1), Houdek (2/1), Ozank (3/0), Kosolapchenkov (2/0), Zavadil (1/0), Jandák (1/0), Suchomel (1/0), Vedral (1/0), Vavřina (2/1 do naší brány).