ČÁSLAVMFK Chrudim
so 14. 5. 2022 12:00 @ Vodranty / tráva, ČDŽ U 14 C, 17. kolo
339_20220519_152920.jpg

U14 si došla pro upracované vítězství

Upracované vítězství, které se rodilo stejně těžce, jako toto hodnocení.

Čáslav – MFK Chrudim 4:1 (1:1) – 1:0, 1:1, 4:1

Na náš výborný začátek s gólem v 1. minutě (rychlá akce po levé straně s přesným zakončením Vrdského ve vápně) soupeř zareagoval průnikem, který Kovář hasil až ve vápně a rozhodčí zákrok vyhodnotil jako penaltový. S pokutovým kopem si Bednář skvělým zákrokem poradil. Jako varování to nestačilo, a když jsme v 16. minutě nechali soupeře zakončit z hranice velkého vápna, bylo srovnáno. Od té doby se hra vyrovnala a do konce poločasu to byl spíš boj. Koukatelných akcí bylo na obou stranách poskrovnu, gólových šancí ještě méně.

Poločasový apel na lepší nabídku hráčů a hru po stranách kluci vyslyšeli ve 47. minutě, kdy si Vrdský našel přihrávku v prostoru před stopery, přihrávkou do pravého křídla vyzval Medlena k rychlému útoku a po jeho přihrávce dával Vedral ve vápně do prázdné brány. Byla to jedna z nemnoha akcí, kdy se nám podařilo konstruktivně dostat z vysokého postavení soupeře při naší rozehrávce od brány. Chrudimští se dál snažili se zápasem něco udělat, ale žádnou výraznější šanci si nevypracovali. Uklidnění přišlo v 61. minutě, kdy Vrdský z hranice vápna potrestal chybu hostů v rozehrávce. Od té doby jsme měli míč víc na kopačkách my a gólovou tečku obstaral Jeřicha, který po přihrávce z levé strany ve vápně vyhrál silově-rychlostní souboj s protihráčem a střelou na zadní tyč nedal brankáři šanci.

Mezi pozitiva zápasu patří spolehlivý výkon brankáře, kvalitní defenzivní činnost, efektivita v zakončení a úspěšné zapojení hráčů z týmu U13. Hra směrem dopředu se nám moc nedařila. Chyběl nám lepší pohyb hráčů bez míče, docházelo k laciným ztrátám a nedokázali jsme využívat volné prostory na křídlech.

Čáslav: Bednář – Houdek, Kovář (40. Dražinovský), Miláček, Šveřepa – Vedral (55. Kosolapchenkov), Procházka, Petr, Klinkáček (55. Vavřina) – Medlen, Vrdský (65. Jeřicha)

Branky Čáslavi: 1. a 61. Vrdský, 47. Vedral, 72. Jeřicha.