Související zápasy

FK Čáslav
9_1630478642.jpg
1157_20240410_083704.jpg

U17 na jaře stále bez bodu

Očekávaný těžký začátek jarní části soutěže se bezezbytku potvrdil. Úzký kádr kosí častá zranění a nemoci, a tak v zápasech musí nastupovat nejen hráči, kteří již byli posunutí do U19, ale navíc jsme rádi za pomoc kluků z U15. Po nezdarech z úvodních dvou kol nás navíc čekaly dva zápasy s týmy z top 4. V pátém kole doma se Žižkovem body nevisely vysoko, ale srazily nás chyby a lacino inkasované góly.

Utkání s Libercem bylo zápasem dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme nejprve hrubou chybou v rozehrávce soupeři darovali vedení a následně si pomalou a nedůraznou rozehrávkou koledovali o další góly v naší síti. Skóre se ale pohnulo až před poločasem, kdy jsme nezachytili rychlé otočení těžiště hry s následným centrem na zadní, kde to hráč zády k bráně z voleje trefil k tyči. Výrazně aktivnějším pojetím hry ve druhém poločasu jsme napravili dojem z výkonu a vypracovali si dvě velké příležitosti ke skórování, které ale gólovou radost nepřinesly. Na druhé straně při dvou rychlých brejcích hostů ukázal svoje dovednosti Tonda Jeřicha.

V zápase s Bohemkou se nám povedlo prvních deset minut, které se téměř celé odehrály na polovině domácích a vypracovali jsme si během nich dvě gólové příležitosti. Potom šel ale výkon rapidně dolů, nedokázali jsme udržet míč a dělali chyby, které domácí do poločasu pětkrát potrestali. Druhá půle byla jenom čekáním na konec a domácí po individuální akci skórovali pošesté. Náladu jsme si malinko spravili v poslední desetiminutovce, která přinesla nejenom kosmetickou úpravu skóre levačkou Petra Kováře, ale také ještě jednu nevyužitou brankovou příležitost.

V utkání se Žižkovem se téměř dokonale zopakoval podzimní zápas z Prahy, jenom bohužel v opačném gardu. První gól jsme dostali po rohovém kopu, kdy přízemní míč prošel malým vápnem na zadní tyč. Naše bránění se v tu chvíli nekonalo. Okamžité srovnání bylo dílem povedeným – míč se po rozehrávce dostal až k Tondovi Jeřichovi, následně putoval po trase Tlustý, Marek Šanc, Vrdský a bylo vyrovnáno. Ve 30. minutě jsme propadli na levé straně, nezachytili rychlý protiútok a na konci akce to dával hostující hráč do prázdné. Před poločasem inkasoval nevybíravý faul Patrik Papoušek, musel střídat a absolvovat lékařské vyšetření. Hráč hostí nepatřičně obdržel jenom žlutou kartu a později se za zákrok telefonicky omluvil. K vážnému zranění nedošlo, Patrik bude brzy zpět na hřišti. Druhý poločas se nejprve odehrával v poklidném tempu. Potom přišel po autovém vhazování volejbalový zákrok ve vápně a po proměněné penaltě vedení hostů o dva góly. Následovalo připravené střídání hráči z U19, se kterými přišlo kýžené oživení. Kromě okamžitého snížení Petrem Kovářem po narážečce s Kubou Vrdským, jsme měli další nadějné příležitosti, ale bez využití. Hosté hrozili útoky do otevřenější obrany, při kterých měli i oni další možnosti ke skórování.

FK Čáslav - FC Slovan Liberec B 0:2 (0:2)

Góly: 6. Přinda, 40. Smetana

Sestavy

FK Čáslav: Jeřicha – Krejza (72. Holý), Novotný (46. Papoušek), Procházka, Šveřepa, Trzaskalik, Nácovský, Medlen, Kovář, Popílek, Vrdský (67.Hájek)

FC Slovan Liberec: Šnýdl – Chládek, Černý, Smetana (76.Kavan), Pytloun (71. Tvrzník), Martínek, Přinda, Mauer (63. Hron), Kareš (63. Malý), Netušil, Lexa (71. Jungwirth)

CU Bohemians Praha B - FK Čáslav 6:1 (5:0)

Góly: 14. Gubinov, 17., 20., 25. a 33. Vrňata, 56. Kireia – 86. Kovář

Sestavy

CU Bohemians Praha B: Stehno – Šarifov (46. Kedlický), Matějka, Gayer, Dolejší, Sedlák (65. Blabolil Jardel), Mikuda (56. Švec), Čížek, Gubinov (46. Kireia), Vrňata, John (46. Šiktanc)

FK Čáslav: Jeřicha – Hájek, Vilímek (50. Krejza), Procházka, Papoušek, Trzaskalik, Nácovský (61. Kříž), Rajchman (56.Kovář), Šanc Ma. (61. Šanc Mi.), Popílek, Vrdský

FK Čáslav - Viktorka Žižkov B 2:3 (1:2)

Góly: 24. Vrdský, 61. Kovář – 23. Prokůpek, 30. Lancz, 59. Mužík (p)

Sestavy

FK Čáslav: Jeřicha – Šanc Ma. (60. Krejza), Novotný, Procházka, Papoušek (38. Zavadil), Trzaskalik, Nácovský, Popílek (60. Dražinovský), Tlustý (60. Kovář), Šanc Mi. (46. Holý), Vrdský

Viktorka Žižkov B: Obešlo – Brácha, Arient, Bernášek, Kostrh (23. Švec), Kubica, Prokůpek, Lancz (60. Drdla), Karas, Mužík, Fojtek (60. Pazderec)