Úvodní tři kola znamenala zisk jednoho bodu

Tři jarní zápasy mají za sebou mladší dorostenci Čáslavi. V nich vydolovali jeden bod za remízu s MFK Trutnov v pardubickém azylu.

Čáslav - FA Jablonec B 2:6 (1:4)

Výkon v prvním jarním utkání Čáslavským mladším dorostencům body nepřinesl.

Hosté se ujali vedení v 7. minutě, domácí na úvodní branku odpověděli Čertkem v 16. minutě, více toho domácí borci v první půli směrem dopředu nepředvedli, na druhé straně bohužel inkasovali další 3 branky. Naději na srovnání dal domácím v 54. minutě Koryčánek, který byl na konci pohledné akce, když lobem překonal brankáře hostí. Hosté ale žádné drama nepřipustili a dalšími dvěma vstřelenými brankami si vítězství pohlídali.

Komentář trenérů: ,,Do utkání jsme vstoupili celkem slušně, bohužel jsme z první vážnější šance soupeře inkasovali. Na obdrženou branku jsme reagovali dobře a byli jsme odměněni brankou, kterou jsme vstřelili po dobrém napadání. Poté se hra vyrovnala a k vidění byli šance na obou stranách. Po naší standardní situaci jsme inkasovali na 1:2 a přišel úplný výpadek v koncentraci mužstva, kvůli kterému jsme do poločasu ještě 2x inkasovali a to určilo ráz utkání. Na to si musíme dát do budoucna pozor, aby se neopakovalo, protože nahánět utkání za stavu 1:4 je velmi složité i pro vyspělejší mužstva.”

Branky Čáslavi: 16. Čertek, 54. Koryčánek.

Čáslav: Beránek - Trzaskalik, Resl, Štolba, Růžička (74. Veselý) - Švanda (46. Grulich), Málek L., Krejza, Hájek (62. Málek M.) - Černoch (46. Jeřábek), Čertek (46. Koryčánek).

Čáslav - MFK Trutnov 3:3 (0:3)

V dohrávce odloženého 16. kola se v azylu pardubické umělé trávy čáslavští mladší dorostenci dočkali prvních jarních bodů. Z důvodu nezpůsobilého hřiště byl první domácí zápas Čáslavi odložen a po domluvě se soupeřem odehrán v Pardubicích na umělé trávě. Přes aktivní start domácích a územní převahu v prvním poločase se odcházelo do kabin za nepříznivého stavu 0:3. V druhém poločase padaly branky do sítě hostujícího mužstva a po infarktovém závěru se domácím podařilo vyrovnat v druhé minutě nastavení.

Komentář trenérů: ,,Na klucích byla od začátku utkání vidět chuť a zápal do utkání, v prvním poločase jsme byli aktivnější, ale vytvořili jsme si minimum gólových příležitostí, nešel ofenzivní snaha většinou skončila na dobře organizované obraně soupeře. Naopak soupeř byl při své útočné snaze velmi efektivní a jejich sehraní útočníci dělali naší obraně velké problémy. Jsme rádi za reakci kluků, že ani za velmi nepříznivého stavu nesložili zbraně a dále makali naplno, za což byli i se štěstím odměněni. Dnes je za výkon musíme pochválit.”

Branky Čáslavi: 58. Resl, 88. Málek M., 90+2. Filip

Čáslav: Veselý - Trzaskalik, Štolba. (70. Málek M.), Krejza, Filip - Hájek (60. Tlustý), Resl, Grulich, Růžička (60. Švanda) - Černoch (70. Koryčánek), Roček (70. Spáčil).

Náchod - Čáslav 3:1 (1:0)

V dalším utkání jarní části divize dorostu skupiny C odcestovali čáslavští dorostenci do dalekého Náchod, kde se na umělé trávě utkali s domácím celkem.

Domácí se hned v první minutě utkání dostali do vedení po dorážce útočníka do prázdné brány. 50 diváků vidělo na umělé trávě bojovný fotbal, kde v první půli drželi domácí balon více na svých kopačkách, významnější šance však k vidění nebyly. V druhém poločase zažili všichni přítomní deja vu z prvního poločasu, kdy domácí opět skórovali do dvaceti vteřin od úvodního hvizdu. Herní obraz se moc nezměnil, opět jako v první půli bylo i ve druhé k vidění spoustu osobních soubojů. Z hosty se dokázal prosadit Resl, srovnání měl na kopačkách Švanda bohužel z voleje před brankářem selhal. Ke konci hosté vrhli všechny síly do útočení, ale bohužel se jim už skórovat nedokázal, naopak domácí se v poslední minutě prosadili po standardní situaci.

Komentář trenérů: ,,Dnes jsme odehráli těžké utkání, kdy se kluci museli popasovat s několika složitými faktory. Fotbalově jsme se soupeři celkem dokázali vyrovnat, škoda obdržených branek v úvodních vteřinách obou poločasů. Se složitým terénem náchodské umělé trávy se hráči těžce vyrovnávali a zbytečně často se uchylovali k dlouhým nákopům. Chyběli nám pasáže, kdy bychom dokázali držet balon delší časový úsek na svých kopačkách a dostat soupeře pod tlak. Náchodští se s terénem a počasím popasovali lépe, a proto dnes vyhráli.”

Branka Čáslavi: 56. Resl.

Čáslav: Beránek - Trzaskalik, Štolba, Krejza, Málek L. - Hájek (72. Koryčánek), Grulich, Resl, Tlustý (58. Růžička) - Švanda (82. Veselý), Černoch (58. Roček)