ČÁSLAVSK Sparta Kolín
2:1
ne 4. 9. 2022 12:00 @ Vodranty / tráva, ČDŽ U 14 C, 3. kolo

V derby s Kolínem bylo k vidění málo hezkých fotbalových momentů

Derby s Kolínem má vždy pikantní příchuť, ať se jedná o kteroukoli věkovou kategorii. Navíc oba týmy v 1. kole prohrály, takže touha získat první body byla veliká.

FK Čáslav - SK Sparta Kolín 2:1 (2:0)

Zápas ještě nezačal a už tu byla první nepříjemnost. Domácí opora zadních řad, stoper a kapitán Vavřina pocítil ostrou bolest ve stehenním svalu a zápas pro něj předčasně skončil. Na jeho post se z hrotu útoku přesunul Flieger.

V zápase bylo k vidění málo hezkých fotbalových momentů. Převládaly souboje, nepřesnosti a chybný výběr řešení. Naše nejhezčí akce přišla v 20. minutě. Míč putoval po ose Klinkáček - Kříž - Chloupý a právě posledně jmenovaný poslal míč pod břevno brány hostů. 1:0. Jeho první branka v soutěži v čáslavském dresu. Hned v další minutě ukázal Rajchman, že jeho technika s míčem je na velmi dobré úrovni. Nejdříve zamotal hlavu obráncům, pak si pohrál s brankářem a nakonec zvýšil skóre na 2:0.

Jestliže první polovina zápasu patřila nám, tak v té druhé byli aktivnější hosté z Kolína.

Naše obranná činnost fungovala dost dobře. Bleha v bráně řešil vše v klidu a bezchybně. Celá obrana pracovala velmi obětavě. Suchomel předváděl dobré poziční bránění i rozehru. Flieger neúnavně sváděl souboje s rychlými útočníky hostů. V 76. minutě vykřesali hráči Kolína jiskřičku naděje. Přesná střela z dálky znamenala na snížení na 2:1. Závěrečné minuty už žádnou branku nepřinesly, a tak se můžeme radovat z prvního vítězství a třech bodů do tabulky.

Hodnocení trenérů: „V zápase jsme prostřídali všechny naše hráče kromě zraněných.

V některých fázích zápasu fotbal opravdu plakal na obou stranách. Naše vítězství se zrodilo díky velké obětavosti a bojovnosti našich borců.“

Branky Čáslavi: 20. Chloupý (Klinkáček - Kříž), 21. Rajchman (samostatná akce)-

Čáslav: Bleha - Machotka (60. Rališ), Vavřina (1.Chloupý, 72. Michera)), Suchomel, Houdek, Zavadil (41. Kosolapchenkov), Rajchman (60. Jeřábek), Klinkáček (41. Ozank, 72. Krejčí)), Vedral, Kříž, Flieger. Trenéři Paták, Peška.