V Uhlířských Janovicích vypadala hra líp než výsledek

Do odvážného boje s většinou o dva roky staršími a fyzicky vyspělejšími protihráči se pustili čáslavští fotbalisté kategorie U11 v neděli 10. října v Uhlířských Janovicích. Utkání okresního přeboru mladších žáků sice vysoko prohráli, ale výsledek byl horší než předvedená hra.

FK Uhlířské Janovice – FK Čáslav C 9:2 (6:1)

Čáslavská starší přípravka podala sympatický výkon a předvedla několik povedených fotbalových akcí. Stále častěji se v jejím portfoliu objevila chuť bojovat, kombinace či snaha hrát v křídelních prostorech, pomyslnou třešničkou pak byla gólová patička T. Pekharta při vyrovnání na 1:1 nebo obětavé zablokování střely na poslední chvíli v podání L. Jelínka, a našly by se i další povedené momenty.

„Výsledek je pro nás nepříjemný a podle mě neodpovídá dění na hřišti, ale ten z našeho pohledu stejně není v tuto chvíli důležitý. Chyby se v naší hře nadále objevily, ovšem u mě převážil dobrý pocit z toho, že jsme se snad posunuli o nějaký krok správným směrem. Proto si kluci a holka po zápase vyslechli spíš pochvalu, než abych jim něco vytýkal,“ uvedl čáslavský kouč Luboš Hájek.

Každý poločas se po dohodě trenérů obou celků hrál o pět minut déle než obvykle. O to příjemnější pak byla pozápasová sprcha, z níž se některým čáslavským hráčům ani nechtělo. Byli totiž příjemně překvapeni tím, že sprchy v domácí kabině, kam mohli jít, jsou prý lepší než v hotelu.

Branky a asistence Čáslavi: T. Pekhart (Š. Mariani) - 1:1, F. Urban (T. Pekhart) - 8:2. Rozhodčí: Z. Hejduk. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav C: J. Šouba - F. Babák, L. Jelínek, Š. Mariani - L. Hájková, J. Paula, O. Rek - T. Pekhart. Průběžně střídali: M. Černý, P. Zelený, D. Zámečník, T. Jeřicha, D. Lebeda, D. Nikolaev, F. Urban. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Vrdy - Hlízov 10:0, Sázava - Církvice 13:0, Zruč nad Sázavou - Malín 10:2, Křesetice/Malešov - Suchdol 1:5, Chotusice - Kutná Hora B 1:5.