Viktorka Žižkov BČÁSLAV
so 9. 9. 2023 12:15 @ Bílá Hora UMT, ČDD U 17 C, 6. kolo
900_20230913_120947.jpg

Vítězná bitva na Bílé Hoře

Tým FK Čáslav U17 po dvou zápasech s těžkými soupeři čekalo třetí venkovní utkání s B týmem pražské Viktorky Žižkov, který měl v tabulce shodný bodový zisk (4). Výkon sice nebyl bez chyb, ale předzápasové tříbodové očekávání se podařilo naplnit.

Viktorka Žižkov B - FK Čáslav 2:3 (1:2)

Jak padaly branky?

36. min.: – po rohovém kopu si u levé lajny před útočníkem domácích našel odražený míč Filip Šveřepa a vydal se k pokutovému území, po faulu na Filipa si při ponechané výhodě balón vzal Petr Kovář a po krátkém vedení u brankové čáry ho skrz bránící hráče a brankáře přihrál před prázdnou bránu Davidu Dražinovskému – 0:1.

37. min.: – po rozehrávce dlouhý míč za obranu a faul v pokutovém území. Penalta – 1:1.

45. (+2) min.: – v nastaveném čase první půlky se po přímém volném kopu Petra Holého míč odrazil k penaltě před Lukáše Jeřábka, jehož pokus o zakončení zhatila podrážka kopačky soupeře. Jakub Vrdský penaltu proměnil bezpečně k tyči – 1:2.

65. min.: – po autovém vhazování na vlastní polovině kombinace u pravé lajny, čerstvě nastoupivší Marek Šanc obešel protihráče a přihrál na hrot Kubovi Vrdskému. Ten se štěstím procedil přihrávku skrz nohy obránce do pravého křídla na Dominika Trzaskalika, který na začátku akce vhazoval aut. Dominik míč navedl do vápna a přihrál na přední tyč Kubovi, jehož zakončení sice brankář zblokoval, ale odražený míč si našel Petr Holý a nezadržitelně skóroval – 1:3.

84. min: – nedůsledné odvrácení centru s následným nedůrazným odehráním míče a nedostoupením ve vápně zakončujícího protihráče – 2:3.

Hodnocení trenérů:

„Celý zápas byl spíš boj, ve kterém jsme působili fotbalovějším dojmem. Kromě pohledných gólových akcí jsme se dostali i do dalších zakončení, která ale často obránci dokázali zblokovat nebo kluci mířili mimo. S hráči rozebereme hlavně pasáž po našem prvním gólu, kdy jsme domácí z rozehrávky nechali vyrovnat a následně ještě zahrávat dva rohy a tři trestné kopy po zbytečných faulech. Jinak panuje spokojenost s nasazením a částečně i s předvedenou hrou. Opět jsme se nevyvarovali několika chyb v rozehrávce, které by jiní soupeři potrestali. Stále je na čem pracovat, jedeme dál.“

Branky: 37. Roman Šikal (pen), 84. Lukáš Klouda – 36. David Dražinovský, 45. (+ 2) Jakub Vrdský (pen), 65. Petr Holý

Viktorka Žižkov B: Tůma – Arient, Straka, Hála (29. Brácha), Pazderec (46. Negru), Klouda, Stěpčuk (74. Lanc), Matějka (80. Švec), Karas, Drdla (46. Kostrh), Šikal.

FK Čáslav: Jeřicha – Trzaskalik, Kovář, Krejza, Šveřepa, Dražinovský (80. Papoušek), Procházka, Nácovský (73. Petr), Jeřábek (64. Šanc Ma. (73. Tlustý), Holý (73. Šanc Mi.), Vrdský.

Záznam z utkání je k dispozici zde!