Vítěznou derniéru zařídil mazácky proměněný přímý kop

Derniéra v okresním přeboru mladších žáků byla pro čáslavské fotbalisty kategorie U11 v neděli 19. června v Křeseticích velmi napínavá, kvůli teplému počasí i snaživému soupeři dost náročná a měla díky proměněné standardní situaci v závěru utkání šťastný konec.

Křesetice/Malešov – FK Čáslav C 4:5 (2:3)

Hosté si téměř po celý zápas udržovali mírný náskok, ovšem pět minut před vypršením hrací doby přišla komplikace v podobě vyrovnávací branky sdruženého týmu Křesetic a Malešova. O to víc pak čáslavskou výpravu mohlo mrzet několik předchozích nevyužitých šancí.

Na nějaké smutnění však nebyl čas. Naděje na tříbodový zisk pořád žila a v realitu ji tři minuty před koncem duelu proměnil J. Paula. Ten mazácky z přímého kopu nadýchaným obloučkem překonal jinak šikovného gólmana menšího vzrůstu, který se navíc postavil mezi tyče poprvé. Chytře zahraná standardní situace, jež z jejího exekutora udělala hrdinu zápasu.

„Jsem moc rád, že jsme poslední mistrovský zápas v sezoně zvládli za tři body, zvlášť po velmi náročném sobotním turnaji starších přípravek v Suchdole. Hráči včetně mě chtěli po zisku bronzových medailí uspět i v Křeseticích, což se nám nakonec povedlo. A byla to zasloužená výhra, byť pro domácí celek krutá,“ konstatoval trenér Čáslavi Luboš Hájek.

Hlavní cíl pro letošní sezonu byl z pohledu čáslavského týmu kategorie U11 naučit se hrát na větším hřišti a zažít systém 7+1. „Na podzim z toho většinou bolely oči, ale na jaře už měla naše hra daleko lepší parametry a je snad určitým příslibem do budoucna,“ poznamenal Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: T. Pekhart (L. Hájková) - 0:1, J. Paula (T. Pekhart) - 1:2, L. Hájková (J. Paula) - 1:3, T. Pekhart (J. Paula) - 2:4, J. Paula (přímý kop) - 4:5. Rozhodčí: M. Semirád. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav C: J. Šouba - L. Hájková, Š. Mariani, P. Zelený - D. Lebeda, J. Paula, O. Rek - T. Pekhart. Průběžně střídali: F. Babák, M. Zikmunda, J. Jeřicha, T. Jeřicha, D. Nikolaev. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Malín - Chotusice 3:9, Kutná Hora B - Církvice 5:0, Uhlířské Janovice - Zruč nad Sázavou 7:1, Suchdol - Vrdy 1:8, Hlízov - Sázava 1:5.