354_20220526_111142.jpg

Vítězný hattrick na domácím hřišti odnesl Suchdol

Souboj dvou sousedů v tabulce, které však od sebe dělilo devět bodů, skončil v neděli 22. května překvapivě jasným vítězstvím hůře postaveného kolektivu. Čáslavští fotbalisté kategorie U11 se proti suchdolským mladším žákům opravdu vytáhli.

FK Čáslav C – TJ Sokol Družba Suchdol 9:1 (5:0)

Mnohé napověděl už první poločas, v němž domácí celek na hřišti dominoval. Byl pohyblivější, dobře kombinoval, hrál po lajnách, nepustil soupeře do žádné šance a sám hned pětkrát skóroval. A protože dost podobný výkon dokázal zopakovat i po přestávce, připsal si třetí výhru na domácím hřišti za sebou.

„Na tohle by si člověk rád a rychle zvykl,“ ocenil výkon všech svých svěřenců čáslavský trenér Luboš Hájek. „Ale zase úplně stoprocentní to nebylo,“ pousmál se. Například nabádal brankáře T. Klapala, aby hrál hodně nahoře a vypomohl týmu ještě víc jako falešný stoper. Nakonec i ten se zapsal do střelecké listiny, když se trefil z trestného kopu.

„Potěšilo mě, že gól vsítilo hned sedm různých hráčů a také to, že naše obrana pustila soupeře pouze do dvou šancí za celý zápas, pokud jsem dobře počítal. Jednou z toho byla branka a podruhé tyčka. Snad nám forma vydrží, protože v dalších dvou kolech okresního přeboru mladších žáků se střetneme s těžkými protivníky ze Sázavy a Uhlířských Janovic. A v obou případech to pro nás bude velmi náročná zkouška,“ naznačil Luboš Hájek.

Branky a asistence Čáslavi: J. Šouba (T. Pekhart) - 1:0, J. Paula (L. Hájková) - 2:0, M. Černý (L. Hájková) - 3:0, P. Zelený (bez asistence) - 4:0, L. Jelínek (bez asistence) - 5:0, T. Pekhart (L. Hájková) - 6:0, J. Šouba (L. Hájková) - 7:0, T. Pekhart (J. Paula) - 8:1, T. Klapal (přímý kop) - 9:1. Rozhodčí: J. Volenec. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav C: T. Klapal - P. Zelený, L. Jelínek, Š. Mariani - L. Hájková, J. Paula, J. Šouba - T. Pekhart. Průběžně střídali: M. Černý, D. Lebeda, F. Babák, M. Zikmunda, D. Nikolaev. Trenéři: L. Hájek, M. Kotrba.

Zbývající výsledky: Církvice - Vrdy 2:9, Malín - Uhlířské Janovice 2:14, Sázava - Chotusice 5:2, Hlízov - Křesetice/Malešov 1:5, Kutná Hora B - Zruč nad Sázavou 5:3.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!