ČÁSLAVMFK Trutnov
čt 28. 9. 2023 12:15 @ Vodranty / tráva, ČDD U 17 C, 9. kolo
950_20231003_124844.jpg

Vybojované vítězství

Před zápasem s dalším týmem ze střední části tabulky jsme věřili, že výkonem navážeme na předchozí utkání v Chrudimi. Zejména v prvním poločase ale byla naše hra pomalá se spoustou nepřesností, které všechny rozhodně nejdou na vrub kvalitě trávníku. Soupeř hrál od začátku ve vysokém postavení a nám se ho dařilo překonat konstruktivní rozehrávkou jenom občas. Záložníci tak většinu času strávili koukáním nahoru, jak nad nimi létá míč.

FK Čáslav – MFK Trutnov 2:1 (1:1)

O vedoucí gól se v 11. minutě po rozehraném přímáku postarali David Dražinovský s Ondrou Nácovským, když Ondra od rohu hřiště zakroutil míč pod břevno na zadní tyč. Gólman si na míč sáhl, ale ten i přesto skončil v síti. Předpoločasové vyrovnání (39.) přišlo jako trest za nekvalitní rozehrávku, které předcházely dvě nedůrazné hlavičky. Po zblokované přihrávce se míč odrazil před volného útočníka, který si ho navedl do vápna, ustál souboj s vracejícím se stoperem a z pravé strany zamířil po zemi přesně k zadní tyči.

Ve druhém poločase došlo z naší strany ke zlepšení. Po rozpačitých prvních pěti minutách následovala pasáž, kdy jsme soupeře drželi daleko od naší brány a sami měli několik příležitostí ke skórování. Nejprve na břevnu skončil centr Tomáše Hájka, potom po gólech volali i šance Lukáše Jeřábka, Kuby Vrdského a Petra Kováře. Ujala se až střela Vrcandy ze 70. minuty, který po rohovém kopu Petra Holého a skrumáži na malém vápně poslal odražený balón razantně pod břevno. Následně měl na kopačce uklidňující gól Marek Šanc, ale samotného před brankářem ho zradil terén a míč mu zůstal pod nohou, takže ani nezakončil. Místo toho jsme ještě trnuli v samotném závěru, když rohový kop hostů proletěl malým vápnem.

Branky: 11. Ondřej Nácovský, 70. Jakub Vrdský – 39. Jáchym Polák

FK Čáslav: Bednář – Trzaskalik, Procházka, Krejza, Papoušek, Hájek (60. Holý), Kovář, Nácovský (67. Petr), Jeřábek (78.Šanc Mi.), Dražinovský (67. Šanc Ma.), Vrdský (78. Tlustý).

MFK Trutnov: Rydval – Zajíc, Kužel (72. Geisler), Kadlec, Kadrmas, Hnízdil (72. Švestka), Fenik, Chmelík (72. Burkett), Polák (84. Tomčiak), Gartner (46. Olah), Matuška.

ZÁZNAM Z UTKÁNÍ JE ZDE!