140_20240403_122320.jpg
629_20230130_100303.jpg

Vyrovnaný zápas s Havlíčkovým Brodem rozhodl Martin Rališ

První přípravný zápas v roce 2023 s SK Střešovice se nepodařilo sehrát, díky nečekaně velké nadílce sněhu. Takže přestávka bez zápasové praxe se protáhla na osm týdnů. Havlíčkův Brod nás přivítal s teplotou pod bodem mrazu, ale perfektně připravenou umělkou, kolem které byly bariéry sněhu.

FC Slovan Havlíčkův Brod - FK Čáslav 1:2 (0:0)

V prvním poločase se hrál svižný fotbal plný nepřesností na obou stranách. Překážkou nebyl ani tolik soupeř jako individuální chyby, které bránily vzniku souvislé akce.

Po poločasové přestávce se vše zlepšilo a herní projev už snesl vyšší měřítko. Dříve a lépe to začalo klapat v týmu domácích. Odměnou jim byla vstřelená branka a o několik minut později i penalta za sražení hráče v našem pokutovém území. Bohouš Bednář v naší bráně ukázal své kvality a bravurně vystihnul úmysl exekutora penalty a míč chytil. Tento moment odstartoval řadu našich útočných kombinací a byl důležitým signálem k obratu v utkání.

Naše branky:

57. minuta: Trestný kop za sražení Dymy Kosolapchenkova zahrával Matěj Houdek. Míč se odrazil od brankové konstrukce a dorážku a vyrovnání zařídil pohotově Lukáš Chloupý. Ten dokázal v následujících minutách několikrát zaměstnat obranu i brankáře soupeře, ale bohužel další branku nepřidal.

65. minuta: Dyma Kosolapchenkov průnikovkou uvolnil Tondu Fliegra. Jeho střelu gólman vyrazil a Martin Ráliš pohodlně dál naši druhou branku

Hodnocení trenérů: „Vyrovnané utkání s kvalitní soupeřem nás řádně prověřilo. Někteří hráči si vyzkoušeli jiné posty. V prvním přípravném zápase jsme tolerovali technické i taktické nedostatky a problémy s přepínáním po ztrátě míče. Kluci si zaslouží pochvalu za bojovnost ve chvílích, kdy se nám nedařilo a touhu po vítězství. Radost po vyhraném zápase byla znát i v hlasitém rituálu pod vedením "Boženky". Dík patří klukům z U13, kteří získávají zkušenosti na velkém hřišti a v zápase podali velmi dobrý výkon - Filip Mráz, Akim Hotyn, Tomáš a Martin Rálišové.“

Sestava FK Čáslav (hokejové střídání): Bednář - T. Ráliš, Vavřina, Suchomel, Machotka, Houdek, Mráz, Ozank, Chloupý, Flieger, Kosolapchenkov, Zavadil, Hotyn, M. Ráliš. Trenéři: Paták Miroslav, Peška Josef, Kubát Jan.

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!