Základní sestava dokázala zručskému týmu vzdorovat

Zkusit udržet krok s favorizovanou Zručí nad Sázavou se v neděli 31. října snažili čáslavští fotbalisté kategorie U11 ve svém devátém zápase okresního přeboru mladších žáků. Jejich soupeř zatím prohrál pouze jednou a nic se na tom nezměnilo ani ve Vodrantech.

FK Čáslav C – TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 1:7 (0:1)

Čáslavský trenér L. Hájek tentokrát vsadil na základní sestavu, kterou kromě vystřídání pravého záložníka nechal hrát celý první poločas. Hráči se mu odvděčili dobrým výkonem, čímž hra byla dlouhou dobu vyrovnaná a odpovídal tomu i nerozhodný stav. Ten se poprvé změnil ve prospěch protivníka sedm minut před přestávkou.

Domácí tým se ve stejném složení v úvodu druhé půle ještě snažil vyrovnat, ale když Zruč nad Sázavou brzy vstřelila druhou branku, byl to impuls, aby i všichni ostatní hráči dostali šanci se proti kvalitnímu celku ukázat. Nedopadlo to dobře, protože v rozmezí 42. a 50. minuty inkasovala Čáslav čtyřikrát a v samém závěru pak ještě jednou.

Alespoň o čestný úspěch poraženého celku se v 58. minutě postaral T. Pekhart nápaditým zakončením pěkné individuální akce.

„První poločas snesl nějaké měřítko, v tom druhém už to bylo horší, ale to jsem po zásazích do základní sestavy očekával. Na výsledky zatím nehledíme, důležité je, aby si zahráli všichni hráči, kteří trénují, chtějí se někam posouvat a fotbal je baví,“ připomněl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Fotogalerii z utkání naleznete zde!

Branka a asistence Čáslavi: T. Pekhart (bez asistence) - 1:6. Rozhodčí: M. Matz. Hrací doba: 2x 30 minut.

Čáslav C: T. Klapal - L. Hájková, L. Jelínek, Š. Mariani - O. Rek, J. Paula, M. Černý - T. Pekhart. Průběžně střídali: D. Lebeda, P. Zelený, J. Šouba, D. Zámečník, D. Nikolaev, F. Urban. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Církvice - Malín 5:10, Vrdy - Křesetice/Malešov 2:0, Sázava - Suchdol 8:1, Chotusice - Uhlířské Janovice 2:4, Kutná Hora B - Hlízov nehráno.