FK NáchodČÁSLAV
ne 17. 3. 2024 10:00 @ Náchod 1.máje - UMT, ČDD U 19 C, 18. kolo
1127_20240319_085117.jpg

Zbytečná prohra v Náchodě

Starší dorostenci nesehráli v Náchodě nepovedené utkání. Doplatili ovšem na spalování šancí, a tak nakonec odjeli bez bodu.

Náchod – Čáslav 2:1 (0:0)

Hodnocení zápasu od trenéra Petra Jandy:

„Do utkání jsme vstoupili na rozdíl od minulého zápasu aktivně a již v 7.minutě měl obrovskou šanci po centru Filipa Roček, ale z malého vápna nedokázal protlačit míč do sítě. Ve 14.minutě měl další 100% příležitost po dlouhém autu do vápna Sechovec, který se ocitl úplně sám před brankářem, ale s nedůraznou střelou si brankář poradil.

Poté převzali iniciativu domácí a vytvořili si šanci, ale střelu ze strany vyrazil Málek na roh. Ve 30.minutě se po rohovém kopu prodral k hlavičce Roček a gólman domácích vyrazil jeho hlavičku konečky prstů nad bránu. Do poločasu už se nic zásadního nestalo, a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Bohužel hned na začátku druhé půle jsme inkasovali po povedené střele z 25 metrů, na kterou si sice Málek sáhl, ale nedokázal ji vytěsnit mezi 3 tyče. Hned vzápětí v 52. minutě jsme měli obrovskou šanci po brejkové situaci, kdy odražený míč odrážel Kovář, ale již překonaného brankáře domácích zastoupil na brankové čáře hráč domácích. A z následného rohového kopu se k hlavičce dostal znovu aktivní Roček, ale míč poskakuje na brankové čáře se nám do sítě dopravit nepodařilo.

Za naše neproměněné šance přišel trest. Špatnou rozehrávku Houfka ještě soupeř nepotrestal, ale v 74.minutě se již radoval, když se prosadil důrazem ve vápně i přes dva skvělé zákroky Málka.

V 77.minutě po našem dlouhém autu a několika odrazech se k míči dostal Černoch a krásným volejem nám dal šanci na bodový zisk.

V závěru i přes několik střídání jsme už neměli sílu a dostatek kvality ohrozit branku domácích a domácí si hubené vítězství pohlídali.

Mrzí mě hlavně neproměněné šance, protože z Náchoda se nějaký ten bodík určitě přivést dal.“

Čáslav: Málek - Sechovec, Houfek, Ondráček, Filip - Krejza, Dražinovský, Horák, Holý - Resl, Roček. Střídali: Kovář, Černoch, Trzaskalik, Novotný, Procházka, Nácovský.

Úvodní foto: Josef Tůma.