TJ Sokol TřebešČÁSLAV
0:3
ne 13. 11. 2022 12:00 @ Malšovice / UMT, ČDŽ U 15 C, 2. kolo

3 góly - 3 body - 3. místo

Podzimní soutěžní derniéra nás čekala na umělce Malšovické arény v Hradci Králové, kde jsme od první minuty potvrzovali roli zápasového favorita. Domácí zaslouží uznání za herní pojetí, kdy se snažili konstruktivní rozehrávkou dostávat míče na urostlé a rychlé útočníky. Kluci ale předvedli takový výkon, že si Třebešští míče moc neužili.

TJ Sokol Třebeš - FK Čáslav 0:3 (0:1)

Povedený vstup do utkání jsme korunovali ve 14. minutě vedoucím gólem – po rohovém kopu Filipa Klinkáčka propadl míč soubojem u přední tyče do prostoru tyče zadní, kde situaci dohrával Honza Procházka a nezadržitelně skóroval. Po vstřeleném gólu zůstala aktivita na naší straně a nadále byly k vidění pěkné akce – bohužel bez gólového využití. Střelec první branky šel ve 20. minutě sám na bránu, ale domácí brankář jeho pokus vytěsnil nohou mimo tyče. Hodně se dařilo Davidovi Dražinovskému, který na netradičním postu plně využíval svoje technické dovednosti. Po půlhodině hry jeho kličkování ukončil obránce penaltovým faulem. Míč si na puntík připravil tradiční exekutor Ondra Petr, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel. Ondra toto zaváhání vrchovatě napravil těsně před poločasem, kdy na vápně skluzem uhasil ojedinělý nebezpečný útok domácích. Z našich příležitostí stojí za zmínku ještě jedna akce, kdy Kuba Vrdský na polovině hřiště převzal míč, rozeběhl se s ním po pravé straně hřiště, aby poté posadil pěkný centr na hlavu Honzy Procházky, jemuž se nepodařilo míč trefit čistě a gólem to tedy neskončilo.

Jedněmi z předzápasových záměrů bylo dostat do hry brankáře U14 Bohouše Bednáře, Tondovi Jeřichovi tím umožnit zahrát si v poli a využít v útoku ofenzivní schopnosti Matěje Vilímka. Všichni tři se ve druhém poločase zásadní měrou postarali o konečné skóre. Nejprve Tonda zužitkoval driblink a přihrávku Matěje Vilímka, převzal si od něj balón na pravé straně velkého vápna, prohnal se s ním mezi dvěma obránci, razantní střelou na zadní tyč navýšil skóre na 0:2 a mohl jít střídat. Matěj Vilímek se gólově prosadil v 66. minutě – Petr Kovář vyvezl míč z obrany, přihrávkou do pravého křídla oslovil Marka Šance, který ho navedl do vápna k brankové čáře a zpětnou nahrávkou našel Matěje – pumelice do zadní šibenice na 0:3. Bohouš se v 75. minutě zaskvěl zákrokem proti největší šanci domácích, když zlikvidoval nebezpečnou střelu k tyči. Jinak se druhý poločas odehrával v obdobném duchu jako první – míč (více) na našich kopačkách, sem tam nějaká ta (nevyužitá) příležitost ke skórování, (většinou) bezpečné likvidování občasných výpadů domácích.

Kvalitní individuální výkony všech hráčů znamenaly přesvědčivý výkon týmový, který po třech gólech přinesl zasloužené tři body a tyto nám po třetí venkovní výhře na umělce v řadě zajistily přezimování na 3. místě v tabulce.

Branky: 14. Jan Procházka, 58. Antonín Jeřicha, 66. Matěj Vilímek.

Sestava – 1. poločas: Jeřicha – Šanc Mi., Vilímek, Kovář, Šveřepa – Procházka, Petr (41. Bednář), Medlen – Dražinovský, Vrdský, Klinkáček

Sestava – 2. poločas: Bednář – Šanc Mi. (60. Houdek) Vilímek, Kovář, Šveřepa – Medlen (55. Rajchman), Procházka, Dražinovský, Klinkáček – Vrdský (55. Miláček), Jeřicha (60. Šanc Ma.)