ČÁSLAVDolnobousovský SK
125_20240312_115337.jpg
360_20220530_113803.jpg

Aleš Chábera hattrickem sestřelil Dolní Bousov

Fotbalisté čáslavské juniorky v dalším kole I. A třídy sk. B na domácím stadionu přivítali Dolní Bousov. Čáslavští si vítězstvím zajistili bezproblémové setrvání v soutěži i pro další sezónu. Dolní Bousov ačkoliv je na 10. místě tabulky, tak nemá záchranu jistou. V letošním roce se totiž sestupový Černý Petr dotkne minimálně šesti týmů!

Čáslav B – Dolnobousovský SK 5:1 (3:0)

„V tomto utkání jsme standardně měli problém se složením týmu. To už asi do konce sezony jiné nebude, vzhledem k tomu, že máme hodně zraněných hráčů,“ opakoval se z předešlých zápasů trenér čáslavské rezervy Lukáš Jirků.

„Podařil se nám skvělý vstup do utkání, kdy hned ve druhé minutě Trekoval našel pasem za obranu Baška, který předložil míč Strnadovi a ten se nemýlil. Druhá branka byla dost podobná, kdy Trekoval opět našel pasem za obranu nabíhajícího Cháberu, který přesprintoval obránce a uklidil míč podél gólmana. Následně se nám podařilo přidat ještě jednu branku Strnadem. A to jsme ještě další tři stoprocentní vyložené šance, které jsme v prvním poločase neproměnili. Nutno uznat, že soupeř si také dokázal vypracovat nějaké šance, ale naštěstí pro nás mířil nepřesně. Chvíli před poločasem Beran ještě vychytal penaltu,“ popisoval Lukáš Jirků.

„Do druhé půle jsme si řekli, že musíme zlepšit hru směrem dozadu, ale to se nám vůbec nepodařilo a soupeř dokázal snížit na 3:1. Chvíli pak bylo soupeře plné hřiště, nám se to ale naštěstí podařilo přečkat, Chábera vstřelil další dva góly a zkompletoval tak svůj hattrick,“ oddychl si.

„Jsem spokojený s výsledkem, předvedenou hrou už tolik ne. A už ne vůbec ne s hrou v obranné fázi. Ale když vezmu, v jakém jsme rozpoložení, tak nezbývá nic jiného, než být spokojen. Kaňkou na utkání jsou zranění Havrdy a Tůmy. Doufám, že to nebude nic vážnějšího a do soboty budou v pořádku, jinak nevím, s kým to budeme hrát. Vždyť do zápasu museli nastoupit hned tři hráči, kteří v sobotu absolvovali devadesát minut za áčko,“ ulevil si kouč čáslavského béčka.

Branky: 1. a 19. Strnad, 15., 68. a 81. Chábera – 56. Bělík.

Rozhodčí: Orálek Kamil - Horák Matěj, Hanák Leoš. Žluté karty: Fišr – Šolc, Keszeg. Diváků: 80.

Čáslav B: Beran – Dastych (79. Šusta), Čáp, Trekoval (46. Eisner), Novák - Strnad, Fišr, Havrda (34. Lebduška), Tůma (28. Ronovský) – Bašek - Chábera (87. Ondráček). Trenér Lukáš Jirků.

Dolní Bousov: Gereg – Šolc, Vynikal, Hrdý, Pavliš, Merva (84. Hrušovský), Bělík, Falta (76. Kasal), Šolc (46. Kubišta), Klíma, Keszeg. Trenér Luděk Holub.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!