Bez pohybu a bojovnosti to nešlo ani v Jestřabí Lhotě

Podruhé ve třech dnech zavítal fotbalový dívčí tým Čáslavi na Kolínsko a opět se příliš nevyznamenal. V úterý 30. srpna byli jeho soupeřem v přípravném utkání starší žáci Jestřabí Lhoty, kteří o své výhře rozhodli hlavně v úvodních patnácti minutách.

TJ Sokol Jestřabí Lhota – FK Čáslav dívky 3:1 (3:0)

„Děvčata navázala na mizerný výkon v Červených Pečkách. Opět alibisticky spoléhala jedna na druhou a nechala protihráče, aby si na hřišti dělali, co chtěli. Nebylo tedy divu, že jsme po čtvrthodině prohrávali už o tři góly,“ uvedl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Ten měl v generálce na novou mistrovskou sezonu k dispozici devatenáct fotbalistek, avšak M. Kombercová se necítila dobře a do zápasu nakonec vůbec nezasáhla. „Střídali jsme dvě kompletní osmičkové formace vždy po deseti minutách, nicméně holky to nepřinutilo k rychlejšímu pohybu a bojovnosti,“ podotkl Luboš Hájek.

Svým svěřenkyním tak měl o poločasové přestávce hodně co říct a ve druhé půli se hra Čáslavi přece jen o něco zlepšila. Spoluhráčky 'nakopla' brankářka K. Rozsypálková sérií povedených zákroků. „Posledních dvacet minut už bylo v naší režii. Při kvalitnější koncovce jsme mohli utkání zremizovat, ovšem spokojit jsme se museli jen s trefou Lůcy Hájkové,“ dodal čáslavský kouč.

Po dvou nepovedených přípravných zápasech čeká dívky ze Žižkova města soutěžní premiéra. Nový ročník okresního přeboru starších žáků začne jejich duelem v pátek 2. září od 17.00 hodin v Tupadlech.

Branka a asistence Čáslavi: L. Hájková (N. Levinská) - 3:1. Rozhodčí: K. Dušek (laik). Hrací doba: 2x 40 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - V. Vránová, I. Ondráčková, A. Drážková - Kar. Rozsypálková, E. Panýrková, L. Hájková, L. Vokounová - N. Levinská. Průběžně střídaly: J. Kapková, A. Vrabcová, K. Volencová, E. Skaláková, E. Klérová, P. Havránková, N. Lavická, E. Bednářová, R. Cunningham. Trenér: L. Hájek.