TJ SvitavyČÁSLAV
1:1
ne 12. 11. 2023 10:00 @ Svitavy, A. Slavíčka, UMT, ČDŽ U 15 C, 15. kolo

Bitva ve Svitavách zakončena bodovým ziskem

TJ Svitavy se před naším zápasem nacházela na 5. místě s náskokem šesti bodů před námi. Vyrovnaný zápas plný soubojů a kombinací, ale i nečekaných chyb, které dávaly duelu příchuť dramatičnosti do poslední sekundy zápasu.

TJ Svitavy - FK Čáslav 1:1 (1:1)

Hodnocení trenérů:
„Domácí tým byl velmi nebezpečný při zahrávání standardních situací. To se potvrdilo v 18. minutě po rohovém kopu, kdy hráči Svitav z dorážky dostali míč do naší brány. Potom Bohouš Bednář "zamknul" naši bránu a výtečnými zákroky držel náš tým ve hře o body. Velmi dobře se na zápas připravil Šíma Kříž, od začátku byl aktivní, pohyblivý a pro soupeřovu obranu nebezpečný. To vše potvrdil v 26. minutě, kdy po přihrávce od Tondy Fliegera nedal gólmanovi Svitav šanci a vyrovnal na 1:1. Škoda, že si v průběhu 2. poločasu obnovil zranění a musel hrací plochu opustit.
Ve 2. poločase hra gradovala. Chvílemi se nervozita z UMT přenášela do sektoru diváků, kde to vřelo mezi rodiči hráčů ze Svitav a rodiči hráčů z Čáslavi. Branka visela na vlásku, ale bohužel už nepadla, takže zápas skončil spravedlivou remízou.
S domácím realizačním týmem jsme se shodli, že takové zápasy chceme hrát, protože kluky posouvají v jejich výkonnosti.
Na férovém průběhu střetnutí měla velký vliv trojice rozhodčích. Absolutní jedničkou byl hlavní rozhodčí pan František Kunc. Každou odpískanou situaci okamžitě dovysvětlil a v případě pochybností dokázal zvýšit hlas a sjednat si respekt pro oba týmy."

Branka FK Čáslav: 18. Kříž (Flieger).

Sestava FK Čáslav: Bednář - Novotný (75. Pauš), Ozank, Machotka, Kout (54. Suchomel), Kunášek (54. Chloupý), Schwarzkopf, Rajchman, Kříž (54. Kosolapchenkov), Vedral (75. Zavadil), Flieger. Trenéři Paták Miroslav, Peška Josef.