FC Slavia Hradec KrálovéČÁSLAV
ne 21. 5. 2023 10:00 @ Slavia HK, tráva, ČDŽ U 15 C, 23. kolo
771_20230525_093747.jpg

Bodový zisk byl tentokrát daleko

V Hradci Králové tentokrát starší žáky U15 čekal zápas s týmem, který nás během jarní části v tabulce přeskočil a před zápasem měl náskok 3 bodů. Do utkání jsme tedy šli s nadějí, že při zdárném výkonu dokážeme ztrátu smazat. Předzápasový stav kádru měl hořkosladký nádech – po zranění či nemoci se vrátili Petr Kovář a Míla Šanc, ale po pátečním tréninku se k Matěji Vilímkovi na marodku přidal Fanda Rajchman.

FC Slavia Hradec Králové - FK Čáslav 3:1 (1:1)

Samotný zápas z naší strany moc povedený nebyl. Nedá se upřít snaha a nasazení, ale proti ve formě hrajícím domácím to nestačilo. Za první poločas jsme se dostali jen ke dvěma nadějným situacím – první skončila zakončením vedle brány, druhou zhatila nepřesná finální přihrávka. Jinak jsme se spíš bránili domácím výpadům, které na uzdě dlouho držel Bohouš Bednář (mimo jiné chycená penalta i dorážka) a nepřesnosti v zakončení. Slavia se do vedení dostala ve 34. minutě po útoku středem hřiště, kdy jsme jí dovolili přihrávku středem hřiště a domácí hráč samostatný útok tentokrát proměnil. Naději do druhého poločasu jsme vykřesali v poslední minutě první půle – rohový kop Ondry Petra na zadní tyči dorážkou vlastního zakončení proměnil Honza Procházka.

Druhý poločas z naší strany přinesl mírné zlepšení, ale na domácí to nestačilo a ti o svém vítězství rozhodli dvěma slepenými góly po rohových kopech v 57. a 61. minutě. Při prvním nejprve zakončující hráč namířil míč na obličej svého spoluhráče, který instinktivně zahrál míč rukama, následná dorážka skončila v síti. Při druhém Ondra Petr vyhrál první hlavičku, potom jsme ustáli i další dva souboje, ale míč jsme odehrát ani získat nedokázali, a tak poté domácí hráč dokázal malým vápnem přihrát volnému spoluhráči na zadní tyč. Domácí byli nadále lepším týmem a měli i další šance, které nedokázali využít. Z naší strany byla k vidění spousta nepřesností a ztrát, jednu individuální akci zakončil Kuba Vrdský střelou nad branku. Více do hry jsme se dostali až v závěru a byla z toho standardní situace, kterou rozehrál Ondra Petr, Honza Procházka u zadní tyče vyhrál souboj a vrátil míč před bránu, ale brankář domácích byl pozorný.

Branky: 34. Matěj Fejgl, 57. Šimon Zoubek, 61. Denny Valenta – 40. Jan Procházka.

Čáslav: Bednář – Houdek (72. Kosolapchenkov), Kovář (59. Vavřina), Miláček, Šveřepa – Medlen, Procházka, Petr, Šanc Ma. (59. Kříž) – Dražinovský (53. Šanc Mi.), Vrdský (72. Flieger).