ČÁSLAVFK LETOHRAD
2:1
ne 16. 10. 2022 15:30 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 11. kolo

Branky Hejného a Hajníka nasměrovaly Čáslav k zisku tří bodů

Třetí zápas v devíti dnech odehráli fotbalisté Čáslavi v neděli 16. října. Na domácí půdě proti Letohradu předvedli Čáslavští kvalitní výkon a díky brankám Hejného a Hajníka získali do tabulky další veledůležité tři body!

Čáslav – Letohrad 2:1 (1:1)

Čáslavští začali utkání v početní výhodě. Kapitán hostí Kail totiž do utkání ze závažných rodinných důvodů nastoupil až po dvanácti minutách hry. Z krátké přesilovky ale domácí vytěžili pouze nebezpečnou hlavičku Hejného, která skončila nad brankou.

Ve 13. minutě našel Vilím zpětnou přihrávkou Ronovského, ten z dobré pozice přestřelil. O chvíli později se k Ronovskému dostal míč po centru Vančury, v gólové šanci ale svoji střelu otřel o jednoho hostujících obránců a balón skončil těsně mimo. Hosté si v zápase vytvořili jedinou vážnou příležitost ke skórování ze hry, když se po půlhodině hry objevil za domácí obranou Kabourek. Tísněn Petrů svoji střelu ale nasměroval pouze do nohou brankáře Vyhnánka. Ve 38. minutě si na pravé straně vyměnil míč Hajník s Vilímem. Prvně jmenovaný pak milimetrovým pasem našel před brankou Hejného, který se na podzim v těchto situacích nemýlí – 1:0. Čáslavský snajpr tak zaznamenal již osmou branku!

Ve 43. minutě skvělým napadáním obral Junek o balón stopera Nágla. Přihrávkou pak našel Hejného, který ovšem trefil nohy gólmana hostí! O minutu později se v šanci znovu objevil Hejný, hlavičkoval ale pouze do rukou brankáře. V nastavení první půle domácí při rohovém kopu trestuhodně vyklidili prostor velkého vápna a hosté je střelou ze této pozici trestali – 1:1!

Čáslavští šli za ziskem tří bodů i ve druhém dějství. Obrana domácích totiž hostům prakticky nic nepovolila a postupem času přišly i šance na skórování. V 53. minutě protáhl Chábera ranou zpoza šestnáctky brankáře hostí. V 57. minutě postupoval po hlavičce Hejného sám na bránu Junek, ovšem hostující gólman svůj tým podržel. A tak si domácí pomohli standardní situací. Na rohový kop Slavíka se parádně vyskočil Hajník a přesnou hlavičkou k tyči rozjásal domácí diváky – 2:1. O tři minuty později servíroval míč před bránu Vilím, Hejného pokus na poslední chvíli zblokoval hostující obránce. Stejně tak dopadl střílený centr Slavíka, který před dobíhajícím Vilím uklidil letohradský bek do zámezí. Domácí si pak těsné vítězství pohlídali.

„Sehráli jsme povedený zápas. S prvním poločasem jsme mohli být dokonale spokojeni, nebýt ovšem dvou zásadních chyb. Tou první byla naše nemohoucnost v zakončení, kdy jsme vytěžili z několika šancí pouze jednu branku. Tou druhou byla školácká chyba při bránění rohového kopu v nastavení první půle, kdy nás hosté za naši hloupost potrestali,“ mrzelo trenéra Čáslavi Jakuba Svobodu.

„Apelovali jsme na hráče, aby byli ve druhém poločase trpěliví, že naše šance ještě přijdou. To se nakonec potvrdilo a dokázali jsme zápas zlomit na naší stranu. V kontextu celého utkání si myslím, že naše vítězství je zasloužené. Klukům chci poděkovat, odvedli velmi dobrý výkon,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branky: 38. Hejný, 58. Hajník – 45.+2 Zbudil.

Rozhodčí: Machýček – Matějček, Holakovská. Žluté karty: Vančura, Junek – Lorenc, Zbudil, Kadlec. Diváků: 180.

Čáslav: Vyhnánek – Hajník, Mráz, Petrů, Slavík – Vilím (76. Bašek), Junek (89. Dudla), Vančura, Chábera – Ronovský (76. Schovanec) – Hejný. Trenér Jakub Svoboda.

Letohrad: Janůj – Hiller (82. Chládek), Lorenc, Kabourek, Šplíchal, Kail (68. Kadlec), Nágl, Šponar (68. Jiřánek), Zbudil (82. Hýbl), Štěpán, Macek. Trenér David Jandejsek.