SK Vysoké MýtoČÁSLAV
134_20240402_113116.jpg
503_20220918_185800.jpg

Čáslav body z Vysokého Mýta nepřivezla, domácím stačila jedna branka

Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C zavítali na půdu ambiciózního Vysokého Mýta. O vítězství domácího týmu rozhodl kanonýr Hrubý, který střelou zpoza vápna zařídil jedinou branku utkání.

Vysoké Mýto – Čáslav 1:0 (0:0)

Čáslavští fotbalisté v první poločase byli v poli horším týmem. Nicméně domácí své tři příležitosti ke skórování zahodili. Hosté podnikali rychlé protiútoky, z nichž nejnebezpečnější byl útok Chábery, který v dobré pozici poslal míč mimo.

Ve druhém dějství se hosté osmělili a dokázali s domácím týmem srovnat krok. Chvíli po změně stran přehazoval domácího brankáře z hranice velkého vápna Vocel, míč ke smůle hostí skončil na břevně domácí svatyně. Domácí zápas rozhodli dvacet minut před koncem, kdy odražený míč napálil ze dvaceti metrů přesně k tyči útočník Hrubý – 1:0. Hosté měli v závěru ještě jednu šanci na skórování. Nadýchaný centr Vocela našel na zadní tyči Ronovského, který z blízka hlavou přestřelil branku!

„V první půli jsme přečkali tři velké šance domácích. My jsme si vypracovali tři, čtyři možná tak sedmdesáti procentní šance, které jsme nedotáhli do konce. První půle byla z naší strany bojácná,“ uvedl trenér Čáslavi Peter Mráz a pokračoval: „Do druhého poločase jsme vstoupili dobře. Do inkasované branky jsme byli aktivnějším týmem a šli jsme za gólem, Vocel nastřelil břevno. Je to škoda. Z šance nešance inkasujeme branku. Nevím, jestli jsme byli nekoncentrovaní po střídání. Je to hrozná škoda, bojujeme ale dál,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Čáslavský záložník Robin Vocel byl z výsledku zklamaný: „V prvním poločase jsme byli více zatažení, takže hráli spíše domácí. Přežili jsme nějaké šance, na druhou stranu my jsme měli také takové pološance. Ve druhém poločase si myslím, že jsme byli lepší. Byli jsme více na míči. Z nejmenší šance domácích jsme inkasovali branku. Poté jsme výsledek honili, domácí utkání rozkouskovali. Je to škoda,“ konstatoval Vocel.

Branka: 72. Hrubý.

Rozhodčí: Koutník – Nymsa, Haleš. Žluté karty: Hlavsa – Vocel, Bašek. Diváků: 150.

Vysoké Mýto: Černík – Hlavsa, Lněnička, Valášek, Javůrek, Mokrejš (65. Haladej), Wimmer (79. Trnka), Tomášek, Kopřiva, Habrman (90. Žák), Hrubý (79. Benda). Trenér Martin Pulpit.

Čáslav: Barták – Kurka, Hajník, Schovanec, Slavík – Vančura (71. Čuchal), Vocel – Chábera (71. Čuchal), Bašek, Junek (82. Hejný) – Ronovský. Trenér Peter Mráz.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!