Fotbalisté Čáslavi mají za sebou povedenou divizní sezónu. Mladý tým trenéra Jakuba Svobody po podzimu obsadil senzační čtvrtou pozici. Čáslavští v jarní části sezóny získali čtyřiadvacet bodů, tedy stejný počet jako na podzim. V konečném účtování to nakonec znamenalo pátou pozici, ve prospěch čtvrtých Kosmos hrálo aktivnější skóre.
Fotbalisté Čáslavi v posledním kole letošní divizní sezóny svedli přímý souboj o čtvrtou příčku tabulky. Na hřišti Kosmonos potřebovali svěřenci trenéra Jakuba Svobody zvítězit. To se jim nakonec v divoké zápase nepovedlo. Při remíze čtvrtá příčka připadla domácím, kteří mají lepší bilanci vstřelených a obdržených branek.
Poslední utkání sezóny 2021/2022 divizní skupiny C čeká na fotbalisty Čáslavi v sobotu 18. června dopoledne. V půl jedenácté vyběhnou svěřenci trenéra Jakuba Svobody na pažit v Kosmonosech na Mladoboleslavsku. Zápas obou soupeřů je přímým soubojem o celkové čtvrté místo v divizní tabulce.
Předposlední kolo letošního ročníku divizní skupiny C proti sobě svedlo fotbalisty Čáslavi a nedaleký FK Kolín. Hosté se v Čáslavi představili již jako jistý postupující do ČFL. A předpoklady favorita zápasu jasně naplnili již v úvodních dvaceti minutách hry.
Čáslav do jara nevstoupila dobře, na domácí půdě podlehla Hlinsku
Fotbalisté Čáslavi v úvodním jarním kole divizní skupiny C nestačili na soupeře z Hlinska. Těžký a místy zmrzlý terén fotbalu příliš nepřál. Byť čáslavští fotbalisté prohrávali o dvě branky, v závěru sahali alespoň po bodu. Hejný však hlavičku v gólové pozici nasměroval nad branku.
Hned ve třetí minutě zápasu poslal dlouhý míč za obranu hostí Mráz, ten přebral Kopp, který však v samostatném úniku ze strany na brankáře Bartaloše minul branku. O minutu později se musel vytáhnout brankář Barták, který skvělým zákrokem zneškodnil střelu Vaška zpoza vápna. Ve třinácté minutě si na prodloužený míč po autovém vhazování počkal na zadní tyči Kopp, jeho zakončení ale rychlým přesunem vyřešil gólman Bartaloš. Ve čtyřiadvacáté minutě se hosté dostali do vedení. Vašek si narazil míč s Volfem, jehož přihrávku nezachytila stoperská dvojice domácích a tváří v tvář Bartákovi se Vašek nemýlil – 0:1. Chvíli před poločasovou pauzou měl obrovskou příležitost ke skórování domácí Hejný. Po centru Slavíka hlavičkou zcela osamocen na hranici malého vápna. Míč ovšem trkl mimo tři tyče.
Po deseti minutách druhé půle fauloval Petrů na středu hřiště Volfa, ten ale v pádu dokázal míč posunout za zkoprnělou obranu Čáslavi na Formáčka, který i přes zákrok brankáře Bartáka dokázal míč propasírovat do brány – 0:2. Čáslavští se snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale do vyložených šancí ke skórování se nedostávali. Tři minuty před koncem Slavík zpětnou přihrávkou našel ve vápně Hannicha a ten vykřesal pro Čáslav naději na bodový zisk – 1:2. K tomu měli Čáslavští nakonec blízko. V poslední minutě totiž Hannich přesným centrem našel nabíhajícího Hejného, jenž ovšem v další velké příležitosti hlavičkoval mimo branku.
„Do jarní části jsme vstoupili tím nejhorším možným způsobem, a to porážkou na domácí půdě. Tabulka soutěže je extrémně vyrovnaná a každá taková ztráta bolí dvojnásob,“ mrzelo trenéra Čáslavi Jakuba Svobodu. „Věděli jsme, že na těžkém terénu bude zápas o úvodní brance. My jsme naše dvě vyložené šance v prvním poločase nedali, soupeř se prosadil po pěkné kombinaci a naší chybě ve středu hřiště,“ popisoval Svoboda a navázal: „Ve druhém poločase jsme soupeři nabídli další lacinou branku, když po faulu na hostujícího hráče přestali naši obránci na rozdíl od soupeře hrát. To jsou momenty, které neustále opakujeme. Neskutečně nás sráží, inkasujeme hodně branek prakticky z ničeho,“ kroutil Svoboda hlavou.
„Po brance na nula dva to bylo již složité. Hru jsme se pokusili oživit střídáním Vančury a Hannicha, což se nakonec v závěru vyplatilo, když Hannich dokázal snížit na jedna dva. V poslední minutě jsme navíc v další stoprocentní šanci minuli branku,“ litoval Jakub Svoboda a doplnil: „Musíme se z porážky co nejdříve oklepat. Zpevnit defenzívu a přivézt ztracené body ze hřiště Libiše,“ uzavřel odhodlaně.