ZÁPYČÁSLAV
7:1(3:1)
po 14. 2. 2022 18:30 @ UMT Brandýs nad Labem, Přípravné utkání
202_20220215_102722.jpg

Čáslav dostala od třetiligových Záp tvrdou lekci

Fotbalisté Čáslavi v neděli využili den volna a hned v pondělí se postavili třetiligovému celku SK Zápy. Zápas se odehrál pod umělým osvětlením v rámci zimního turnaje v Brandýse nad Labem. Čáslavští opět horko těžko skládali sestavu dohromady. Nakonec si trenér Svoboda musel vypomoci dvěma hráči z juniorky a příležitost postavit se velezkušenému soupeři dostali i dorostenci Špičák se Šejvlem.

Čáslav – Zápy 1:7 (1:3)

Úvod zápasu vyšel fotbalistům Čáslavi na jedničku. Po pěkné kombinační akci na levé straně, vybídl Bašek ke skórování Schovance, který se nemýlil – 1:0. Zápy však skóre dvěma slepenými brankami ve 20. a 23. minutě otočily. I přesto stačili Čáslavští v prvním poločase odehrát se zkušeným soupeřem zajímavou partii. Kaňkou na vývoji skóre pak byl laciný gól po autovém vhazování těsně před poločasovou pauzou.

V úvodu druhého poločasu se v šanci ke skórování objevil po pěkném průniku Koppa Strnad, ovšem v nadějné pozici minul bránu. Hned vzápětí se strhnul brankostroj třetiligového celku. Nutno podotknout, že významný podíl na inkasovaných brankách měly individuální hrubky jednotlivců. Během deseti minut se po těchto kiksech Čáslav rozsypala a Zápy během krátké doby odskočily až na hrozivé skóre 1:7!

„Proti tak velezkušenému celku ze špičky tabulky třetí ligy bychom byli možná konkurenceschopným týmem v případě, že bychom měli k dispozici kompletní tým a podali nadstandardní výkon. Bohužel, ani jednu z těchto podmínek jsme nenaplnili,“ povzdychl si trenér Čáslavi Jakub Svoboda: „První poločas z naší strany ještě snese měřítko. Škoda laciné branky v závěru první půle,“ mrzelo Svobodu.

Zápy ve druhém poločase nasázely Čáslavi čtyři branky: „Marně hledám v paměti, kdy jsme v tak krátkém časovém intervalu vyrobili tak triviální chyby. Dvakrát jsme nabídli soupeři sólový nájezd. Jednou jsme mu nahráli před odkrytou bránu,“ kroutil Svoboda hlavou.

„Zápas ale ve finále splnil to, s čím jsme do něj šli. Vyzkoušeli jsme hráče z juniorky a dorostu, snažili se o konstruktivní rozehrávku. Navíc se k tomu přidal v této fázi přípravy velmi důležitý kondiční aspekt, kdy zejména ve druhém poločase jsme si míče moc neužili,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Jak viděl zápas kapitán týmu Kamil Petrů: „První poločas byl z naší strany důstojný. Ve druhém poločase jsme udělali asi čtyři individuální chyby za sebou, kdy soupeř šel chodil sám na brankáře. Navíc vše proměnil. Náš výkon ve druhé půli byl hrozný. Když se z toho poučíme, tak to bude dobré,“ uzavřel stoper Čáslavi.

Foto a video z utkání naleznete zde.

Branky: 3. Schovanec – 2 Kubů, 2 Putz, Sváta, Zoubek, Mbah.

Čáslav: Barták – Eisner (55. Špičák), Kubín, Petrů, Slavík – Schovanec, Čuchal – Kopp (55. Šejvl), Bašek, Strnad (75. Chábera) – Chábera (55. Klepal). Trenér Jakub Svoboda.

Zápy: Durov - Sváta, Duben, Mikor, Woitek - Matoušek, Jelínek Martin, Putz, Jelínek Jan - Petrlák - Kubů. Střídali: Hrubeš, Janko, Zoubek, Mbah. Trenér Petr Vrabec.

Sestřih zápasu:

Záznam utkání: