201_20220214_143740.jpg

Čáslav hostila v neděli turnaj mladších přípravek

Trenéři přípravky FK Čáslav U9 se rozhodli uspořádat turnaj mladších přípravek. Do Čáslavi pozvali týmy Viktorie Žižkov a Vlašimi. Viktoria Žižkov sestavila dva týmy, Vlašim a Čáslav po jednom. Hrál každý s každým 2x15 minut. Výsledky se u přípravek, jak je zvykem, nepsaly, protože jde především o hru a pokrok dětí samotných.

„Musím říct, že soupeři měli mnohem vyšší kvalitu, než jsme zvyklí z okresních turnajů. I přes to, že stále bojujeme s karanténami a marodkami, tak si s tím hráči poradili na výbornou,“ uvedl trenér U9 Lukáš Jirků a navázal: „V obou utkáních proti Viktorii Žižkov jsme drželi krok, ba dokonce jsme byli i lepším týmem. Je vidět, že kluci s přibývajícími centimetry rostou i fotbalově, a to nás velice baví a těší,“ řekl.

„V posledním utkání proti Vlašimi musím velice pochválit soupeře, který měl zdravě, fotbalově drzé mužstvo, které nás přehrálo. Myslím, že v posledním zápase bylo znát, že někteří hráči byli delší dobu mimo tréninkový proces a další dva nebyli v kondici, ale i tak zápas snesl měřítko a kluci předvedli spoustu hezkých individuálních i týmových akcí,“ připomněl Jirků.

„Všichni hráči dostali po turnaji zdravé cukry a vitamíny na cestu domu. Celému turnaji přidalo na kráse slunečné počasí, takže můžeme turnaj hodnotit za povedený,“ uzavřel.

Čáslav:
Mikoláš Černý, Tadeáš Roubíček, Petr Vilímek, Adam Vojtíšek, Igor Žemba, Ondřej Franc, Daniel Veselý, Václav Vacek. Trenéři Jirků, Kovařík

Fotogalerii z turnaje naleznete zde!