FC SLOVAN LIBEREC BČÁSLAV
ne 4. 9. 2022 10:15 @ Městský stadion / tráva, Fortuna Divize C, 5. kolo
147_20240430_091055.jpg
479_20220905_083707.jpg

Čáslav inkasovala od Liberce pět branek a propadla se na dno tabulky!

Fotbalisté Čáslavi v dalším kole divizní skupiny C zavítali na půdu vedoucího celku tabulky. Rezerva Slovanu Liberec o svém vítězství rozhodla dvěma slepenými góly v závěru prvního poločasu. Hosté pak ve druhém dějství ještě třikrát inkasovali a propadli se na dno divizní tabulky.

Liberec B – Čáslav 5:0 (2:0)

Domácí vyhráli zcela zaslouženě. My jsme psychicky značně dole a po inkasované první brance jsme se vlastně sesypali,“ konstatoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda. „V prvním poločase nás domácí zatlačili do obranného bloku. Chtěli jsme sice aktivně napadat, ovšem součinnost našich hráčů v této činnosti nebyla vůbec optimální. Domácí tak měli šance, které nedali. My jsme na druhé straně měli dva velmi dobré brejky. První zakončil mimo Vilím, při druhém pálil těsně vedle Vančura,“ popisoval Svoboda.

„Když už se zdálo, že poločas uhrajeme na nerozhodný výsledek, tak jsme inkasovali po rohovém kopu a propadlém míči na zadní tyč velmi lacinou branku. Naivně jsme dohráli poločas a dokázali za další chvilku opět inkasovat,“ kroutil Svoboda hlavou.

„V úvodu druhého poločasu jsme předvedli několik povedených akcí. Bohužel nám hřebíček do rakve přidala chybná rozehrávka stopera na domácího hráče, který nás potrestal. Dostali jsme se psychicky na dno a neměli jsme ani fyzické síly vzdorovat tlaku domácích, kteří hráli do poslední minuty a přidali nám ještě dvě branky,“ uvedl Jakub Svoboda.

„My se musíme do dalších zápasů odrazit od základních věcí, jako jsou bojovnost, nasazení. Jinak budeme body sbírat těžko. Máme týden na to se dát především psychicky dohromady a proti rezervě Chrudimi urvat na domácím hřišti všechny tři body,“ uzavřel Jakub Svoboda.

Branky: 41. a 45. Polyák, 60. Kytka, 71. Varfolomieiev, 74. Kranthove.

Rozhodčí: Trojan – Linhart, Pánek. Žluté karty: Vančura, Slavík. Diváků: 152.

Liberec B: Stejskal – Yuzvak, Fukala, Hadaščok (65. Valenta), Polyák, Kytka (72. Kranthove), Černický (65. Horňáček), Varfolomiev, Lupoměský, Winkler (74. Holub), Purzitidis. Trenér Josef Petřík.

Čáslav: Vyhnánek – Konyvka (78. Gonda), Hajník, Mráz, Slavík – Schovanec, Vančura (46. Dudla) – Vilím (60. Hejný), Vocel (78. Dastych), Bašek (46. Špičák) – Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!