MFK Chrudim BČÁSLAV
ne 9. 4. 2023 10:15 @ V Průhonech / UMT, Fortuna Divize C, 21. kolo
703_20230412_110027.jpg

Čáslav inkasovala v Chrudimi pět branek a přišla o dva hráče

Šedesát minut byli čáslavští fotbalisté chrudimské rezervě vyrovnaným soupeřem. Po druhé inkasované brance se jejich hra rozpadla jako domeček z karet.

Chrudim B – Čáslav 5:1 (1:0)

„Máme za sebou opravdu povedený víkend. Nejprve jsme v pátek na předzápasovém tréninku přišli vinou zranění o Schovance. V průběhu zápasu se nám pak zranil Vilím a Hannicha nešetrný zákrok soupeře skluzem ze strany po odehrání míče na jeho kotník, po kterém jej musela z areálu přepravit sanitka do nemocnice, bude pravděpodobně stát zbytek jarní sezóny. Zranění Vilíma a Schovance jsou rovněž na delší dobu,“ povzdychl si trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

„Zápas přitom debaklu nenasvědčoval. Měli jsme do něj dobrý vstup, kdy Vilím na zadní tyči zakončoval mimo. Po naší útočné standardní situaci jsme ale domácí pustili do brejku, kdy jsme si následně počínali naivně v bránění a inkasovali jsme. Hra v poli byla vyrovnaná, před brankou byli v prvním poločase nebezpečnější domácí. My jsme se dostali do mnoha centrovaných míčů, ale nebyli jsme schopni míče adresovat na Hejného, případně na jeho spoluhráče,“ litoval Jakub Svoboda.

„Úvodních patnáct minut druhého poločasu si dovolím říct, že jsme byli lepším týmem. Měli jsme dvě velké šance na skórování. Vančura mířil vysoko nad a Cháberovu střelu skvělým zákrokem zlikvidoval domácí brankář,“ popisoval Svoboda a navázal: „Domácím jsme chybnou rozehrávkou nabídli další brejk, ze kterého nás potrestali. My jsme dali hlavy dolů, vzápětí jsme osobně nepohlídali hráče soupeře při rohovém kopu a bylo hotovo,“ konstatoval.

„Chápu, že hráči mohou být na hřišti rozladěni z lacino inkasovaných branek, ovšem nechápu tu skutečnost, že jsme zápas po druhé inkasované brance v naší síti prakticky zabalili. Přitom jsme do té doby hráli vyrovnaný zápas. Takto se o udržení v soutěži nehraje. V týdnu si to s kluky vyříkáme u videa a musíme bezpodmínečně zvládnout domácí zápas s Vysokým Mýtem,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branky: 11., 66. a 72. Firbacher, 62. Juliš, 80. Zvolánek - 88. Dudla.

Čáslav: Vyhnánek – Konyvka, Hajník, Mráz, Peca (81. Marek) – Vančura, Petrů (75. Ronovský) – Vilím (46. Hannich, 51. Chábera), Bašek, Slavík – Hejný (75. Dudla). Trenér Jakub Svoboda.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!