ČÁSLAVMFK Trutnov
st 23. 8. 2023 18:00 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 1. kolo
855_20230824_102656.jpg

Čáslav konečně zabrala, na domácí půdě zvítězila nad MFK Trutnov!

Fotbalisté Čáslavi se po dvou prohrách v úvodních zápasech divizní skupiny C ocitli ihned pod tlakem. V domácím prostředí proti MFK Trutnov jim tak povinnost velela zvítězit za tři body! To se jim po srdnatém výkonu povedlo, když poločasové vedení Čáslavi 3:0 hosté už jen zmírnili brankou z pokutového kopu ze závěru zápasu.

Čáslav – MFK Trutnov 3:1 (3:0)

„V minulých zápasech jsme hráli zbytečně komplikovaně a pomalu. Od toho jsme v tomto duelu ustoupili. Chtěli jsme hrát jednoduchým způsobem do našich ofenzivních hráčů a sbírat odražené míče, což se nám v prvním poločase dařilo,“ konstatoval trenér Čáslavi Jakub Svoboda. „Hostům jednoznačně patřilo úvodních deset minut, kdy jsme přežili dvě obrovské šance, zejména ta po rohovém kopu byl stoprocentní. Nám pomohla vstřelená branka z brejkové situace, podobně jsme vstřelili i druhou a třetí přidal po půlhodině hry za ruku soupeře ve vápně z penalty Ronovský. Byť hosté byli více na míči a kombinovali, my jsme poctivě bránili a vyráželi do brejků,“ popisoval Svoboda.

„Ve druhém poločase jsme se snažili si tříbrankový náskok pohlídat. Hosté měli dvě, tři šance na skórování. Ty jsme ale ustáli. Za nás pozlobil Chábera a dvakrát v závěru zaměstnal brankáře Hofírka Kraj. Nakonec jsme inkasovali z pokutového kopu po zbytečném faulu ve vápně,“ mrzelo Svobodu.

V posledních patnácti minutách se na hřišti ve své divizní premiéře představil sedmnáctiletý David Hybler: „Věřím, že to pro Davida bude motivací pro další práci,“ řekl Jakub Svoboda.

„Klukům děkuji za bojovný a poctivý výkon, který tentokrát vedl k zisku tří bodů. I když je třeba přiznat, že ve většině pasáží zápasu byli hosté fotbalovějším celkem,“ uzavřel trenér Čáslavi.

Branky: 13. a 34. pok. kop Ronovský, 22. Štichauer – 87. Trávníček pok. kop.

Rozhodčí: Lovětínský – Panský, Kotalík. Žluté karty: Konyvka. Diváků: 180.

Čáslav: Vyhnánek – Konyvka, Ráliš, Hajník, Peca (83. Mach) – Junek, Čuchal – Chábera, Štichauer (74. Bašek), Hannich (70. Kraj) – Ronovský (74. Hybler). Trenér Jakub Svoboda.

MFK Trutnov: Hofírek – Turner (46. Houdek), Balcar (46. Sapár), Knap, Bičiště, Trávníček, Horčička (77. Jirousek), Zieris, Čechovič, Mařas (46. Brejcha), Zezula (46. Štěpánek). Trenér Vladimír Marks.

FOTO A VIDEO Z UTKÁNÍ NALEZNETE ZDE!