ČÁSLAVFK Dobrovice
3:1
ne 3. 9. 2023 17:00 @ Vodranty / tráva, Fortuna Divize C, 5. kolo

Čáslav na domácí půdě otočila zápas s FK Dobrovice

Fotbalisté Čáslavi v pátém kole divizní skupiny C na domácím pažitu přivítali celek Dobrovice. Domácí měli po čtyřech utkáních na svém kontě pouhé tři body a v tomto zápase hodlali svůj bodový účet rozšířit. To se jim nakonec díky dvěma brankám Chábery a jedné Hannicha povedlo!

Čáslav – Dobrovice 3:1 (2:1)

Domácí vstoupili do utkání tím nejhorším možným způsobem, když hned v první minutě nepohlídali dlouhý aut do pokutového území a na zadní tyči zakončujícího Kopeckého – 0:1. O chvíli později mohl skóre dorovnat Ronovský, který sám pádil na brankáře Bartoš, ten jej ale vychytal! Čáslav dokázala ve 13. minutě srovnat, když Rálišův centr usměrnil do sítě koníčkem Hannich – 1:1. O chvíli později se v šanci ocitl Ronovský, ale ani tentokrát si na Bartoše nepřišel.Ve 24. minutě vyrobili Čáslavští svou již tradiční chybu při rozehrávce a nabídli Kacafírkovi šanci ke skórování, když běžel z poloviny hřiště sám na Vyhnánka. Svoji akci zakončil z hranice pokutového území mimo branku.

Po půlhodině hry pálil z vápna pohotově Štichauer, ovšem mířil těsně mimo tři tyče. Ve 33. minutě se již domácí znovu radovali. Přesný centr Hajníka si našel Chábera a hlavičkou na zadní tyč nedal Bartošovi šanci – 2:1.

Ve druhém poločase byly k vidění šance na obou stranách. V 55. minutě podržel domácí brankář Vyhnánek, který na brankové čáře lapil hlavičku Kacafírka po rohovém kopu. O deset minut později lobem za obranu vysunul Junek Cháberu, který míč napálil parádně na zadní tyč – 3:1. Vzápětí chybovali hosté při rozehrávce. Na bránu se ze strany řítil Hannich, jeho bombu ale gólman hostí vyrazil. Další útok po levé straně vedl Konyvka, kolmicí vysunul Hannicha, jehož zpětnou přihrávku zblokoval na poslední chvíli hostující obránce. Chvíli na to podnikli domácí další brejkovou situaci, Hannich ale opět našel jen připraveného gólmana Bartoše. Z protiútoku hosté v pokutovém území nastřelili ruku obránce Mráze a dostali výhodu pokutového kopu. Ten ovšem skvěle lapil domácí brankář Vyhnánek! Chvíli před koncem zblízka nepropálil Bartoše Ronovský, na druhé straně se ještě jedním zákrokem blýskl Vyhnánek. Tři body tak zůstaly v Čáslavi.

„K zápasu se vyjadřovat nebudu. Udělal jsem to v minulém týdnu a následně se mnou bylo zahájeno disciplinární řízení. Nechci riskovat další trest, či pokutu,“ řekl bezprostředně po utkání trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

Hodnocení utkání tak převzal asistent Robin Vocel: „Zápas jsme nezačali vůbec dobře. Dostali jsme branku po situaci, kterou jsme nevyřešili vůbec dobře. Zápas jsme si sami udělali těžším. Poté jsme převzali iniciativu, podařilo se nám srovnat. Myslím si, že jsme byli kvalitnější a měli jsme více ze hry. Soupeř nás ohrozil prakticky jen po naší chybě. Naštěstí jsme do poločasu dokázali skóre otočit," popisoval Vocel a navázal: "Na začátku druhé půle jsme ale nehráli to, co jsme chtěli. Ovšem dokázali jsme dát další branku Cháberou. Na konci si to ještě zkomplikujeme tím, že vyrobíme penaltu z nákopu, kterou naštěstí Vyhnánek skvěle chytil a poté jsme si již dokráčeli pro vítězství."

Branky: 13. Hannich, 33. a 65. Chábera – 1. Kopecký.

Rozhodčí: Svoboda – Stieber, Matula. Žluté karty: Sedláček, Král. Diváků: 170.

Čáslav: Vyhnánek – Hajník, Ráliš, Mráz, Konyvka – Čuchal, Junek – Chábera (80. Kraj), Štichauer (90. Havelka), Hannich (87. Petrů) – Ronovský. Trenér Jakub Svoboda.

Dobrovice: Bartoš – Zelinka (73. Král), M. Sedláček, Pečínka, Bičiště (87. Makovec), Kohout (63. J. Janovský), Bora, Horák, Kopecký (63. L. Janecký), Volf, Kacafírek (63. Pánek). Trenér Michal Sedláček.